Hitparáda vtipů o tatincích a dětech

10. února 2014 v 18:52 | Dominika |  Vtipné
Nečekaná hláška, pronesená v tu nejméně vhodnou chvíli nebo všudypřítomná spontánnost, která vám pořádně zavaří. Děti bývají zábavné a platí u nich, že co na srdci, to na jazyku. Možná vám některý z vtipů připomene situaci, kterou jste se svým vlastním potomkem zažili.

Není nad dětskou upřimnost

Honzík se na Vánoce ptá otce: "Tati, víš, který vlak má největší zpoždění?" "To nevím, synku." "No přece ten, který jsi mi slíbil loni k Vánocům."

Ve vlaku sedí tatínek s malou holčičkou a přistoupí hezká slečna. Holčička se začne vyptávat. "Kolik vám je?" Slečna s úsměvem odpoví. "A máš muže?" pokračuje ve vyptávání dívka. Slečna trpělivě zodpoví všechny otázky, a tak se holčička otočí k tatínkovi. "Je to už všechno, co jsi chtěl vědět, tati?"

Když vás škola pobaví

Zatímco vy trávíte spoustu času v práci, dítě je celé dny ve škole. A i když to má být vážená instituce, bývá často také námětem vtipů. Kterých například?

Školák s obavami počká, až táta v ložnici zhasne a potom se za ním nenápadně vkrade. "Tati, umíš psát ve tmě?" ptá se chlapec. "No, myslím, že jo. A co bys chtěl, abych napsal?" zajímá polospícího tátu. "Svoje jméno do mojí žákovské knížky," pošeptá synek.

U Honzíka doma zazvoní telefon, kluk ho zvedne a pozorně poslouchá. Po chvíli přijde do pokoje za tátou a vyřídí mu vzkaz. "Táto, volal Jirkův táta, že mu máš dát opsat můj domácí úkol, až mi ho konečně vypočítáš."

Otec se zlobí na syna. "Zase máš z dějepisu pětku." "Já za to ale vůbec nemůžu, je to kvůli Alexandru Velikému!" brání se student. "Tak si koukej najít nějakého jiného kamaráda," rozkáže mu naštvaný otec.

Anička přijde domů ze školy a tatínek se ptá, co bylo ve škole. "Ale nic, jen jsem dostala čtyřku ze zeměpisu." "A proč, prosím tě," zajímá se táta. "Nemohla jsem prostě najít Aljašku," vysvětlí školačka. "A nenechala sis ji ráno v pokojíčku?" zajímá se tatínek.

Malé dítě toho o světě ještě moc neví, proto vás někdy zaskočí otázkou, na kterou jen marně hledáte uspokojivou odpověď. Zamysleli jste se ale někdy nad tím, jak logické jejich otázky a reakce vlastně jsou?

Malá hlava, velká logika

"Tati, proč prší?" zajímá se Péťa. "Aby květiny mohly rozkvést, aby země mohla dát úrodu," vymýšlí jeho táta. Péťa se zamyslí a odpoví: "To chápu, ale proč tedy prší na asfalt?"

Tatínek ukládá čtyřletého syna a hlásí mámě. "Už spí, určitě se mu zdá nějaká pohádka." Nato syn zvolá z polospánku: "Ještě ne, zatím běží reklama."

Ptá se Pepa táty: "Tati, kde se narodila máma?" "V Liberci." "A kde jsi se narodil ty?" "V Hradci Králové." "A kde jsem se narodil já?" "V Praze." "Aha. Tak to máme docela štěstí, že jsme se všichni tři potkali:"

Táta zkouší Janičku, jestli umí vyslovit písmeno "r". "Řekni játra," zadá jí úkol. Dívenka chvíli přemýšlí a nakonec odpoví s úsměvem: "Masíčko."

Zdroj: prozeny.cz

Můj dodatek: Já si myslím, že děti jsou kolikrát moudřejší a tudíž i vtipnější než dospělí lidé, což se někomu může zdát paradoxní, ale vím, že i Andělé si potrpí na humor a dítě je Andělům blíže než my, my už jsme tak trochu zkažení a více zaběhlý v tomto systému, zatímco dítě je čistý nepopsaný list na což nám poukazuje i tento velice milý článek:)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama