Jak to vidí chlap: Můžům se ubližuje víc než ženám

10. února 2014 v 18:53 | Josef Hausmann |  Zajímavosti
Všechny ostatní formy násilí od fyzických útrap válečných po psychická traumata porozvodová postihují v mnohem vyšší míře muže, aniž by se nad tím někdo zvláště pozastavil.

Muži jsou častěji vražděni, přísněji (tělesně) trestáni, utrpí více (smrtelných) pracovních úrazů a více se vyskytují v podmínkách s krutějším zacházením. Ve všech konfliktech byli primárními oběťmi násilí mužští příslušníci všech společenských vrstev a etnických, rasových či náboženských skupin. Společensky uznaná méněcennost mužského života ve srovnání s životem ženským nutí muže k dobrovolným obětem (Titanic).

To vše je samozřejmost, která nikoho neudivuje. Pomíjivost a postradatelnost mužského života je - jako společenská norma - zdůrazňována i médii. Nikdo se dnes nepozastaví nad diskriminačním obsahem zprávy: "Při včerejším neštěstí zahynulo asi osm set lidí, z toho více než pět set žen (a dětí)". To by byl poprask, kdyby se napsalo: "…z toho více než pět set mužů (a dětí)".

Josef Hausmann má o ženském světě jasno. Co si myslí o svatbě a co třeba o orálním sexu?
Všeobecně přijímaný názor (sociálními stereotypy bohužel vnucený i mužům) o postradatelnosti mužského života se promítá do všech sporů muž - žena, včetně soudních, kde převládá povědomí: "Hlavně, aby jí se nic nestalo, chlap se nějak protluče". Pseudodrastické scény na sociálních úřadech za účelem vytřískání dávek nebo bytu si mohou dovolit jen ženy. Mužům by to neprošlo.

Zatímco na sociální stereotypy znevýhodňující ženy (starost o domácnost) se poukazuje na každém rohu a jsou na to celé (feministické) instituce a katedry, o sociálních stereotypech znevýhodňujících muže (odolnost vůči bolesti, hladu, křivdám a válečným útrapám) se zarytě mlčí. Proč by si kluk také nesměl pobrečet, když se bouchne do palce? Jak to, že kluci smí být biti?

Jaký div, že umíráme o tolik let dříve než ženy, ani si (draze zaplaceného) důchodu neužijeme. Být chlapem zkrátka není žádný med a žádné ženě bych to nepřál. A to jsem pomlčel o (řečeno s M. Plzákem) nevděčném údělu věčného milostného žebráka.

Ale přesto všechno - mít na výběr, znovu bych chtěl být chlapem.

Zdroj: prozeny.cz


Můj dotatek:

AHA, HAHA...:D

Takovýhle chytrolínský článečky ať si jsou nějací "domácí mužové" psát na: jenpromuže a ne na proženy:/:D Jasně Hitler a Stalin byly převlečené ženy a my jakožto ženy tady nechrlíme vtipem, ale asi ohňem...Tak jo kdyby Jack v Titanicu nebyl vůl, tak by na to prkno lezly oba dva společně, ale každý z jedné strany aby se nepřevrhli...ale ne, on se chtěl SÁM dobrovolně obětovat a to z LÁSKY a ne kvůli tomu, že musel...Navíc je to taky jenom film, bůh ví jestli se na Titanicu nějaké takové milostné drama vůbec odehrálo...Nejvíc mě však rozesmála v článku věta že muži jsou vraždeni více než ženy!!!:D:D:D Šak jo! vždyť to ženy chodí po ulici, znásilňují muže a pak je následně svou ženskou silou zabijí!!:Dboožinku...kde to jsme...Takovej hloupej chlap, že si ani jedna a jedna neumí dát dohromady...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama