Pro naše zdravíčko!

15. února 2014 v 16:39 | Dominika |  Zdraví
Víte co nejlepší můžete udělat pro své tělo když onemocní chřipkou?? Vzít si mrkev, jablko, citron a med. Mrkev s jablkem nastrouhat, přidat do toho vymačkaný citron a med a potom už si jen pěkně hačnout a papat!:-)

Dále, jesliže při chřipce trpíte silnou rýmou, ten nejúžasnější lék, který na to vůbec existuje je náš český česnek! Prolisujeme si česnek, rovnoměrně ho rozetřeme na kapesník, ano v tomto případě je nám vhod ten látkový. Namažeme si silnou vrstvu mastného krému na nos a ten kapesník i s tim česnekem si přiložíme nebo přivážeme na nos a z hluboka dýcháme s přestávkami klidně i půlku nebo celý den. Je to sice bolestivé, mě při tom tečou i slzy a můj nos je rudý jak rak, ale to všechno je jen pomíjíve, to vše do pár dnů odezní a s tím vším i rýma, někdy i celá chřípka! Pokud je to jen rýma, tak je do druhého dne touto metodou zcela pryč a vy máte klid, pokud chřipka, tak do tří dnu, můžete být touto metodou fit.

U těchto běžných kapénkových onemocnění je nejlepší používat horské sluníčko. Bohužel to, které seženete dnes v obchodě za spousty peněz je úplně k ničemu. Nejlepší je takové to staré, co bývalo za našich rodičů a to už se moc sehnat nedá. Viděla jsem ho jednou na Aukru a to je vše. Takže ještě že ho máme zachovalé.

Nove vypadá takto, kdy když se sestře rozpadlo, zjistila, že je za tou červenou umělohmotnou plochou normální obyčejná žárovka. Slunce jí oproti tomu našemu nic nezlepšovalo:Náš starej, ale dobrej, kvalitní a funkční služebník vypadá takto:


A koukám, že se asi dá sehnat ještě na nějakých jiných stránkách: slovenskainzerce.cz

Nevím jak vám, ale mně toto horské sluníčko pomáha i na záněty zvukovodu. Vím, že se říká, že na zánět jedině studené, ale u mě to platí naopak. Já kdybych si na zánět a vlastně na cokoliv dala něco ledovýho, tak mě veze sanita...Studený mi vždycky všechno jen zhoršilo a zánět mnohanásobně prohloubilo. Ostatně pro mě je člověk, kterýmu víc pomáha zima než teplo, člověk velice divný. Teplo, teplo a jedině teplo. Na kůži, na záněty, na uklidnění, na pohodu, na zlepšení stavu, vždyť i při angíně se musíte vypotit...

Slunce a jeho teplo je podle mě všelék! Napadá mě, že je to dané asi člověk od člověka. Možná ti, kteří se narodili v zimním či spíše chladném období, tak těm pomáhá chlad, ale ti, kteří své narozeniny slaví zejmnéna v letním čase, těm pomáhá teplíčko;)Protože mně osobně se v zimě vždycky všechno jen zhoršuje. Začnou mě trápit uči, nos, suchá, podražděná a svědivá pokožka. Záděry a podobně...

Jediné v čem a kdy mi pomáhaji studené obklady i vzduch je když mi je špatně od žaludku, tehdy kdy člověk potřebuje více čistého vzduchu aby se zhluboka nadýchal. Ledové obklady jak na bolavé a plné břicho tak na obličej a za krk. Což platí vlastně i u spuštění se krve z nosu nebo když se vám točí hlava a vy jdete k zemi...

Myslím si, že je krásné a uctivé k přírodě když takto ve velkém používáme ve svůj prospěch její dary, které nám nabízí.

Takže klidně jděte do jeho koupě, bude se vám hodit a to zejména v zimních a podzimních časech;)Výborná a i zdravá je mňamka: uvařené lněné semínko s medem!

Nebo čistě jen 1 velká polévková lžíce s 1 celým vymačkaným citronem.Takže těchto pár zázračných pokrmů, kterým já říkám superpotraviny vás dokáží někdy doslova zachránit:


Ano česnek by díky svým antibakteriálním a protizánětlivým účinkům měl být na začátku, protože je to vpodstatě výborné přírodní antibiotkum. Bohužel někteří ho nemohou užívat jinak se jim je zle od žaludku, což je celkem škoda.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama