Červenec 2014

Uvězněn ve vlastní kůži

22. července 2014 v 19:53 | Dominika |  Názory
Ano, všichni jsme uvězněni ve vlastní kůži. V kůži těla, které nás omezuje.

Neustále musíme chodit na záchod, jíst, spát, hýbat se a to všechno mě osobně docela dost otravuje. A myslím, že to tak mají i všichni ostatní, jen nevím zda si to uvědomují tolik jako já.

Hodně mi to vadí třebas tehdy, kdy chci psát, kdy se chci plně oddat svým myšlenkám a bez přestání tak ťukat do klávesnice ty svý milovaný písmenka.

Anebo když chci protancovat celou noc a mé svaly na těle mě už po pár hodinách nechtějí poslouchat.

Jednou jsem byla také uvězněna ve vlastní kůži když jsem chtěla jet na výlet se svým přítelem, ale bohužel jsem nemohla, protože jsem náhle onemocněla.

Ale nejhorší je podle mě, když se cítíte dobře v něčí přítomnosti, nebo chcete prokecat celou noc, či něco zažít, a přitom nechcete ztrácet čas spánkem, jenže vaše oči vám už nedají pokoj...

A vlastně uvězněná jsem pořád, jelikož bych se chtěla jen tak zničehonic podívat a teleportovat do Afiky, do Austrálie, Irska, Indie a podobných zemí. Nemluvě o lidech, které mám ráda a bohužel žijí daleko...

Já vím, já vím, vás možná tohle neirituje tolik jako mě, vy máte možná spíše problém s tím, že máte pocit, že nemůžete být sami sebou a že jste neustále nucení do nečeho co nechcete, co vám vůbec není blízké, vnímáte tlak společnosti a tohoto systému. Ale trochu vás uklidním, nejste sami, to já taky.

A co takhle to, že chcete být někým jiným? Chtěli by jste vypadat jinak, přáli by jste si mít menší nos, větší a zelenější oči, delší nohy, snedší kůži a obdobně. Či nemáte rádi svou povahu, svůj život, svou práci a lidi kolem sebe. Ale tohle všechno se dá přeci změnit. Nemusíte kvůli tomu být zbytečně vezněm ve vlastní kůži. To všechno jsou věci, které lze ovlivnit, svým vlastním konáním a postojem k daným věcem. Nemusíte házet hned flintu do žita a myslet na sebevraždy, vraždy a kde já vím co ještě...Nic není ztracené, ve všem je naděje, vše se dá nějak vyřešit a obrátit v dobro, pokud se chce, dokud je na to ještě dost síly, energie a duchapřítomnosti.

Ano opravdu mi příjde takovéhle vlastnoručně vyrobené vězení úplně zbytečné a ošemetné. Na co??na co si ještě přidělávat starosti s tímhle když už takhle nás omezuje hmota, materiál? Protože jen ta hmota mi připadá jako jediný pádný důvod k tomu nebýt s něčím tady a teď spokojen. Ať už je to s čímkoliv.

Jen si představte, kdybychom každý viděli svou pravou tvář. Tvář, barvu, melodii, odstín, nádech a tón naší duše! Ne se dívat jen na její střípky a stín, který na nás hází, ale vidět tu pravou a pořádnou duhovou hru. Poté by padlo spoustu problémů a zbytečných nedorozumění. Viděli by jsme se tací jací doopravdy jsme. Neklamalo by nás naše tělo tak jako teď.

Myslím, že v tomto směru nás svazují i peníze. A introverty zas jejich povaha. V podstatě nás může svazovat vše co na první pohled slibuje volnost. Může nás svazovat to, že nejíme maso a jsme vegetariáni, nebo naše víra a náboženství. Také naše morální hranice, které jsme si my sami stanovili a nechceme z nich byť i z nějakého prostého důvodu upustit.

Také věk tady sehrává svou roli. Pohádká mládí se už přeci nikdy nevrátí, takový pocit má většina lidi, že? Avšak když si to tak vezmete, tak na věku nezáleží. Může vám být 100 a přitom se můžete cítit na pouhých 20. Zas je to jen o vašich vnitřních očích.

Také jsme věznem například když si člověk nechce přiznat své vlastní chyby a vidět realitu takovou jaká doopravdy je. Schovává se před ní, protože o sebe má strach, strach o to, že bude zase raněn, že mu bude znova ublíženo a že už se nedá dohromady, že už se nezregeneruje, nevstane, nevzchopí.

Ale nebojte je na to lék. Jediné co nás osvobodí a uvolní z pout vlastního vězení je láska. Láska ve všech a po všech směrech. Jen s ní se dá vyhrát, vyhrát každý boj, každou nepřízeň, veškeré zlo, vypočítavost, nepráví a nespravedlnost. Protože v lásce je pravda. Pouze v ní. Na ničem jiném ani vlastně nezáleží.

Většina dívek se ve své kůži necítí ani ve svých dnech, což mi příjde celkem škoda. Protože si myslím, že toto jsou přesně ty dny, kdy se máme pozastavit, více věnovat sami sobě, relaxaci a zklidnění se. Čehož můžeme plně využít i jako malou dobrou výmluvu:)

Horší případy jsou pak ty, kteří jsou šikanováni, jak psychicky tak fyzicky. Takovým se nedivím, že se cítí uvězněni ve vlastní kůži. Avšak i s tím se dá naštestí něco dělat!

Takže není nač sám sebe věznit víc, než už vězni jsme této dnešní otrokařiny, která se děje všude na každém kroku kam jen se podívám.

Přesto však i na tom a na všem ostatním je třeba hledat pozitiva a brát to trocha s optimismem. Protože kdyby tohle nebylo, nebylo by ani to hezké...

Nebo snad máte jiný názor?
Pivní kuře s rozinkami

22. července 2014 v 18:00 | Dominika |  Masité
A zase to moje slavné kuře!:D Tentokráte trošku ostřejší, na pivu. My hodně masa právě moc nejíme, takže pak když si nějaké to maso jednou za týden uděláme, tak je to zejména kuřecí. Tento recept jsem našla v letáku od Kauflandu, takže vám sem rovnou i s postupem receptu hodím vyfocený vystřižený letáček.
Mozarella s rajčetem, olivovým olejem a Bazalkou

22. července 2014 v 17:47 | Dominika |  Svačinky
Dlaším výborným a chutným salátkem je pro mne Mozarella s rajčetem, olivovým olejem a Bazalkou.


Domácí bageta

22. července 2014 v 17:42 | Dominika |  Svačinky
Máte rádi různé bagety, hamburgery a chesseburgery, ale chcete aby to bylo zdravější než ve fastfoodech? Tak si ho udělejte doma, tak jako já. Stačí vám koupit bagetku, rozříznout, namazat máslem, proložit tím co doma nejdete u mě to byl eidam, madeland, šunka, Vysočina, okurka, rajče, mrkev, paprika, čínské zelí a chilli omáčka.


Vrstvený zeleninový salát

22. července 2014 v 17:26 | Dominika |  Saláty
Tento salát jsem viděla dělat jednu paní v Prostřeno a dost mě se svými neobvyklými ingrediencemi zaujal, tak jsem si ho vyhledala na internetu a udělala také.

Suroviny:

Pórek, šunka, sterilizovana kukuřice, 4 vejce, kompotovaný ananas, sýr eidam v celku, sterilizovaný celer a majolka, kterou si klidně můžete udělat i domácíMrkající

Postup:

Pórek, šunku, ananas a vejce na tvrdo jsem si nakrájela na kostičky. Sýr nastouhala na silno a poté už postupně vkládala do mísy na sebe: celer, pórek, kukuřice, ananas, šunka. Pak vše zalijeme majonézou, poklademe vajíčkem a nakonec posypeme sýrem. Vrstvený salát necháme v míse zabalený alobalem v lednici proležet tak den. Podávat ho pak už můžeme s jakýmkoliv bílým pečivem.Žemlovka s jablky a tvarohem

22. července 2014 v 17:12 | Dominika |  Sladké
Přináším vám další z receptů, který mi velmi chutná. Žemlovku. Né všichni jsou jejím milovníkem, já však ano, protože skořice je jedna z mých oblíbených mňamek, kterou přidávám skoro všude:D Recept je opět velice jednoduchý: 6-8 malých žemlí si rozkrojíme vejpůl a dáme do vymazaného jénského skla, polijeme smíchaným mlékem s 2 vejci, obložíme jablky nakrájenými na plátky, mohou být i stouhané a zasypeme skořicí, poté potřeme tvarohem smíchaným s cukrem a takto vrstvíme, až nakonec vše přelijeme rozehřátým máslem a dáme zapéct do trouby. Můžeme tam přidat i rozinky, ale já je doma zrovna bohužel neměla.


Zapečená kuřecí prsíčka s broskví a sýry

21. července 2014 v 19:17 | Dominika |  Masité
Ahoj, dlouhou dobu jsem tady nebyla, protože jsme neměli vůbec PC a tak jsem si udělala vejlet a tam samořejmě taky vařila. Vařila jsem kuře. U kuřete je ta výhoda, že se dá udělat na hrozně moc chutných způsobů. Takže já jsem si protentokrát vybrala kuřecí prsíčka. Kuřecí prsíčka jsem omyla, poklepala, osolila a na dvě z nich jsem dala šunku, eidam a nivu, ty jsem zarolovala a spojila špejlí. Na zbylé dvě jsem dala to samé až na nivu. Místo té jsem tam dala broskev a až na ní jsem hodila eidam a šunku. Také jsem na to ještě postrouhala eidam a potom jsem to zalila sladkou smetanou. Co si pamatuji, tak minule jsem to dělala se 4 druhy sýrů(eidam, niva, hermelin, madeland) a to byla také vanikajíci mňamka. Oboje se opakovaně podávalo s hranolkami z trouby.

Tady jsou fota obojího:Filmy, které nedoporučuji

21. července 2014 v 19:01 | Dominika |  Filmy
Filmy které nedoporučuji:


Poseidon

No tak začátek vůbec nemusel být. Nechápu proč zemřela zrovinka ta dívka s klaustrofobíí a opravdu by mě zajímalo, kde se najednou vzal na moři jen, tak čirou náhodou člun...to ho mohli dát i k Titanicu, když uz ne...:DPak taky, loď se najednou převrátila a potopila až když oni byli na člunu a až když oni byli na člunu, tak přiletěly dokonce dva vrtulníky!:DJak nenápadné...

Donšajni
No tak kdybych věděla, že celý film bude o opeře, sexu a kartáčcích na zuby, tak tam ani nejdu...Žánr není komedie, vzhledem k tomu jak málo okamžiků bylo k smíchu, ale opera ve filmovém provedení. Dva lidé v kině dokonce usli a chrápali....Jediné co se mi moc líbilo byla Libuše Šafránková ne jen, kvůli tomu, že svou roli zahrála opravdu skvostně, ale hlavně proto, že mi připomínala v chování mě samotnou:-D Kdyby ve filmu vynechali operu a věnovali se pouze příběhu udělali by lépe. Režisérovo záměr byl z mého pohledu, bud operu zesměšnit, nebo ji vyzvednout aby si ji lidé zase začali více všímat, což jsou vlastně dva protiklady, ale posuďte sami...

Neopouštěj mě

Lidožrout

Absolutně nechápu...jak se do tohohle mohla dát vůbec jen nějaká koruna...Ve filmu všechno špatně...nekvalitně a trapně! Vždy jsem věděla dopředu co se stane, scénky s lidožroutem větším pomalu než Titanic, kterej má za potravu pouze lidi, kteří jsou hloupatější než to malý dítě....Ke konci jsem se tomu musela fakt už jen smát, proto ty 2 hvězdičky, aspoň pro smích to stálo:DA jediný co se mi ve filmu líbilo, byla ta blondatá herečka na kterou se hezky dívalo:)

Amelie z Monmártru

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel

Fair play

Bez návodu

Děsnej dupák

Sociální síť

Sousedi

Natascha Kampuschová: Příběh unesené

Melancholia

Šifra mistra Leonarda

Atlas mraků

Pulb fiction: historky z podsvětí

Nechápu co na něm lidé tolik vidí, ale vzhledem k tomu, že jsme v Čechách se těm procentům líbivosti ani nedivím...Češi kdyby mohli a měli to dovolený, tak se chovají přesně tak jako v tomto filmu, jinak by vám to tak blízký nebylo. 1 hvězdu dávam jen za občasný i když velmi hloupý humor. Jinak to mohlo být mnohem lepší kdyby se tam alespoň v kuse něco dělo a nebyly by tam takové velké odmlky, kdy člověk už skoro dřímá a potom co usne, tak ho okamžitým šokem probudí nějaká nečekaná událost a akce....Jen čemu se divím snad ještě víc je to, že zrovna John Travolta vzal takovouhle podřadnou a velice přízemní roli. Ubohost z toho filmu prýštila na kilometry a český překlad či dabing byl tak nějak úplně mimo mísu.

Babovřesky 1 i 2(dvojka je horší)

Projekt X

Sedm psychopatů

Fantozzi

Pusinky

Muž, který sázel stromy

Mama mia!

Klub sráčů

Pán prstenů

Hobit

Dopisy pro Julii

50 odstínů šedi

Láska na vlásku

Zůstaň semnou

Mrňouskové - údolí ztracených mravenců

Dědictví aneb kurva se neříká

Keith

Zakázané uvolnění

Fotky 1

7. července 2014 v 21:36 | Dominika