Srpen 2017

Chili con carne

12. srpna 2017 v 20:49 | Dominika |  Masité
Chili con carne je oficiálním pokrmem amerického Texasu. Jedná se o dušený, kořeněný, pikantní pokrm, jehož hlavní přísadou bývá maso, většinou hovězí či jehněčí a chili papričky.

Suroviny:

1 lžíce oleje, 1 cibule, 2 stroužky česneku, 1 konzerva červených fazolí, 1 tabulka hořké čokolády, 1 červená paprika nebo chili paprička, 300 ml horké vody, sůl, pepř, cukr, kečup, majoránka, mletá sladká paprika, mletá pálivá paprika, mleté chili a mletý kmín, 500g mletého hovězího masa, 1 plechovka loupaných, krájených rajčat.

Postup:

Na olej do pánve vsypeme nasekanou cibuli, přidáme nakrájený či prolisovaný česnek, nakrájenou papriku a veškeré koření. Opékáme cca 5 min. Přidejme omyté, osolené a opepřené maso a zprudka ho opečme ze všech stran. Potom vše zalijme 300 ml horké vody, přidejme plechovku rajčat, majoránku, čokoládu, cukr a kečup dle potřeby. 20 minut nechme probublat a nakonec vmíchejte červené faloze. Podávejte s vámi vybranou přílohou.

Mě se k tomuto jídlu hodí nejvíce obyčejná francouzká bageta, popřípadě těstoviny. Určitě však ne rýže, brambory, kaše, hranolky, knedliky či cokoliv jiného.


Moje chili con carne:


Energetický krystal

12. srpna 2017 v 20:08 | Dominika |  Léčivé kameny


Na svoje zdraví chci působit všemi možnými, dostupnými prostředky, jež lze a tak jsem si od přítele přála k narozeninám energetický krystal.

Není to zrovna levná záležitost, ale myslím, že se tato koupě vyplatí, protože už vám taková věc zůstane do konce života, pokud jí neztratíte nebo nerozbijete.

Energetický krystal je broušený kamen, která se nosí na krku pověšený za šňůrku. Krystal má vlastnosti, které vás léči a pomáhají vám udržovat vaší vlastní energetickou rovnováhu.

Každý krystal je jinak veliký a má jiný tvar. Jeho tvar či velikost však nemá na jeho funkčnost žádný vliv, jde jen o estetický vzhled.

Já jsem si vybrala krystal, který mi trošku připomíná kyvadélko. Je úzký, hubený a seshora dolů se plynule rozšiřuje, kde končí neostrou špičkou, aby se jím nikdo nepořezal.

Velikost krystalu je 5 cm. Každý krystal má své jméno. Tento se jmenuje přesně, Soulmate.

Dodává se již navlečený na bavlněný provázek, který je vybaven dvěma indiánskými uzly. Uzly jsou polohovatelné, jejich posunováním lze šňůrku snadno zkrátit nebo prodloužit podle potřeby.

Výrobek obsahuje křišťálové sklo, které bylo upraveno metodou energetizace a postříbřené očko z obecného kovu, obě české výroby.


Můj energetický krystal:


jak jste si mohli všimnout, kupovali jsme ho přes internet na stránkách blogerky Alue - karolinaloskotova.blog.cz. Už když jsem ho rozbalovala, tak jsem byla nadšená, byl nádherný, krásně a pečlivě zabalený v modré krabičce. Zářil a svítil na mě jako sluníčko a už z krabičky semnou ihned navázal kontakt. Byl to ojedinělý zážitek. Prostě jsem se zamilovala hned na první pohled Smějící se


Ptáte se kvůli jakým jeho kvalitám jsem si tento krystal zakoupila?

 • dobíjí energii
 • zmírňuje únavu a vyčerpání
 • zlepšuje koncentraci a pracovní výkon
 • harmonizuje psychický stav
 • zesiluje přirozené napojení člověka na jeho spirituální vedení a Zdroj
 • zlepšuje kvalitu spánku
 • chrání před černou magií, prokletím, uřknutím a vysáváním na dálku
 • harmonizuje energii člověka
 • sundává z člověka destruktivní energetické entity a zároveň ho před nimi chrání
 • působí proti bolesti
 • podporuje jasnozřivost a schopnost napojení se na konstruktivní bytosti
 • částečně chrání před obvyklými zdroji elektrosmogu, jako je mobilní telefon, wi-fi, nebo počítač
 • zvyšuje odolnost vůči stresu

Paní, od které jsme krystal koupili také píše, že tyto krystaly jsou zářiče konstruktivní energie, s výbornými účinky na lidský organismus a psychiku. A že jsou velice vhodné pro osoby žijící ve stresovém a náročném prostředí, nebo se zvýšenými nároky na denní provoz a psychickou koncentraci.

Já jsem s tímto výrobkem zatím naprosto spokojená.

Teď jsem právě měla týden kdy jsem menstruovala a opravdu mě velmi bolelo břicho a tak jsem si na něj krystal přiložila a po pár vteřinách mě bolest přešla nebo se o mnoho zmírnila.

Také s ním i spím, z krku ho nesundávám. Sny mám o to silnější, pestřejší a mnohem lépe se mi pamatují.

A jelikož je krystal vyroben ze skla, je důležité si dávat pozor na to aby vám nespadl a nerozbil se!Guna-Fem

11. srpna 2017 v 22:34 | Dominika |  Homeopatika
Ahoj, už nějakou dobu víte, že řeším, či se snažím uzdravit a přijít na to co mi chce sdělit má hormonální nerovnováhá, kterou jsem zmiňovala už i v ostatních článcích na jiná témata a svou léčbu se snažím podpořit vším čím jen mohu.

Každému kdo zápolí s tímto problémem chci doporučit jeden přírodní produkt, který jsem čirou náhodou, ikdyž věřím, že náhoda to určitě nebyla, našla na internetu.

Na internetu trávím celkově hodně času a o to víc když mám nějaký problém o kterém toho sama mnoho nevím. V tomto směru mi internet dělá velkou službu. Tak tedy, co že jsem to našla? Jedná se o bioterapeutikum jménem Guna-fem. Tento zázrak je na předpis, ale lékarnice v naší místní lékárně se nademnou asi slitovala a objednala mi ho i bez předpisu :D Příště už tam jdu samozřejmě s předpisem, aby kvůli mě chudinka neměla ještě nějaké problémy. K homeopatovi opravdu nejdu, ten je drahý. Mám štěstí, že můj ta´tka je lékař.

Jená se o homeopatika, která nejsou klasicky v tabletkáchči v mini bílých kuličkách, jež spolykáte, ale jde o láhvičku s kapátkem. Kapete si 20 kapek 15 minut před jídlem do troškičku vody a to 2x denně. Jedna láhvička vám vydrží něco málo přes měsíc.


Balení vypadá takto:Nejedná se o český výrobek, čili i v lékárně ho musí nejprve objednat. Nejsem si jistá, ale myslím, že z překladu mi přítel říkal, že tato homeopatika pochází z Itálie. Nelekněte se, ale tento doplňěk stravy u sebe nemá vůbec žádný příbalový letáček,a kdo neumí anglicky stejně jako já, bude k tomu potřebovat asi i nějakého překladače :D Informace ohledně tohoto produktu naleznete tedy nejlépe na internetu.

K čemu všemu tedy tato láhvička v bledě modrém obalu slouží a jaké má složení?


Statut přípravku:
bioterapeutikum

Balení:
kapky; 30 ml lahvička

Složení:
Melatonin 1 ng
Adenosinum cyclophosphoricum 6X
Lilium tigrinum 6X/12X/30X
Oophorinum 6X/12X/30X/200X
Corpus luteum, porcine 6X/12X/30X/200X
Glandula suprarenalis suis 6X/12X/30X/200X
Hypophysis, porcine 6X/12X/30X/200X
Hypothalamus 6X/12X/30X/200X
Pancreas suis 6X/12X/30X/200X
Pineal gland, porcine 6X/12X/30X/200X
Thymus gland, porcine 6X/12X/30X/200X
Thyroidinum 6X/12X/30X/200X
Deklarované množství je obsaženo v 1 ml.

Charakteristika:
GUNA-FEM je přípravek fyziologické regulační medicíny s vyváženým složením obnovující rovnováhu neuroendokrinní osy u žen, který je určen - v monoterapii i v kombinacích - k ovlivnění širokého spektra obtíží (např. hormonální nerovnováha, sexuální problémy, psychické a stresové obtíže, problémy neurovegetativního původu, retence tekutin). Jednotlivé složky se v přípravku nacházejí ve fyziologických koncentracích a přispívají různými mechanismy k dosažení požadovaného účinku:
• obnova rovnováhy neuroendokrinní osy u žen (Hypophysis, Hypothalamus, Melatonin, Pineal gland);
• stimulace syntézy ženských pohlavních hormonů (Corpus luteum, Lilium tigrinum, Oophorinum);
• protistresový účinek - regulace syntézy kortizolu a katecholaminů, stimulace syntézy pohlavních hormonů (Glandula suprarenalis), inzulinová odpověď (Pancreas), thyroidální hormony (Th yroidinum);
• posílení imunitní odpovědi regulací thymových hormonů (Th ymus gland);
• stimulace buněčného metabolismu (Adenosinum cyclophosphoricum).

Indikace:
Obnova rovnováhy neuroendokrinní osy u žen; funkční obtíže menstruačního cyklu; obtíže v sexuální oblasti; změny nálad; mentální a fyzické stresové obtíže.


Teď nedávno jsem dokonce zjistila, že od této firmy, značky či produktu jsou i další přípravky na jiné problémové oblasti. Jako jsou:

Guna-Basic (základní homeopatikum od této firmy)
Guna-Fem (léčba hormonální nerovnováhy)
Guna-Mood (léčba deprese a úzkostí)
Guna-Brain (léčba onemocnění mozkové kůry)
Guna-Awareness (léčba autismu)
Guna-Geriatrics
Guna-Cell (léčba a obnova buňěk)
Guna-Virus
Guna-Matrix
Guna-Lympho (léčba lymfatických cest)
Guna-Flam
Guna-Bowel (léčba střeva)
Guna-Tonsils (léčba mandlí)
Guna-Prevac
Guna-Liver (léčba jater)


Je toho prostě nepřeberné množství, snad na všechny zdravotní problémy, které existují. Některe z názvů jsem vám vypsala, ale bohužel nevím u ostatních k jaké léčbě se používají, ale myslím, že na internetu si to opět lehce najdete, plus vám k tomu může dopomoci nápověda angličtiny v názvu produktu ;)

Já za sebe zatím mohu říci, že jsem s tímto produktem spokojena a to ho zatím beru terpve měsíc. Myslím, že pokud jde o vážnější a hlubší zdravotní problém je vždy potřeba vybrat minimálně alespoň 4 balení.Vhodný jídelníček pro děti do školky

6. srpna 2017 v 17:19 | Dominika |  Recepty


Díky tomu, že jsem jistou dobu pracovala ve státní školce a denně jsem mohla vidět, co děti ve školkách konzumují, jsem se rozhodla sestavit jídelníček, který bych si já, kdybych měla dítě, pro něj ve školce představovala.

Měli jsme tam děti od 2 do 7 let a totálně mě šokovalo, že se dětem podávají pouze ohřáté, předsmažené polotovary. Z jídelníčku to poznat nebylo, ale jsem si jistá, že kdyby to rodiče dětí věděli, tak by se vzbouřili.

Pardon, ale dávat dětem polotovary to už mi přijde jako docela hardcore stav našeho školství. Svačiny neobsahovaly ovoce ani zeleninu, kromě jednoho malého kousku, které děti ani tak nechtěly. Často měly děti na svačinu pouze obyčejný, čistý, suchý rohlík z bílého pečiva s mlékem. To už je podle mého názoru dost velký hazard se zdravým dětí. Všechny pomazánky ať už to byla pomazánka rybí, či celerová, v každé byl česnek. Česnek v takovém množství, že jeho zápach zaváněl až na druhý konec budovy. Většina jídla, či polévek obsahovala neuvěřitelné množství mouky a to až takovým způsobem, že když jste polévku snědli, člověk ihned letěl na WC a pěkně vás to prohnalo…

Bohužel i já jsem tuto stravu přijímala, protože jsem půl roku neměla ani tušení co vlastně jím. Neustále mi to jídlo přišlo divné už i od pohledu, nebylo mi po něm dobře, taková ta těžkost žaludku. Jisté trávicí potíže na sebe nenechaly dlouho čekat. Až po půl roce jsem se náhodou dozvěděla, že jím polotovary. To už jsem pak od doktora měla i zjištěn polyp na žlučníku, a všimla jsem si, že z dospělých osob, které ve školce pracovaly se jen pár lidí stravovalo ve škole, skoro všichni si nosili své obědy z domova.

Dokonce dětem rodiče nesměly dávat ani svačinky s sebou či cokoliv za jídlo do školky. Bez oběda také nesměly být, a když mělo nějaké dítě zdravotní problém, alergie, intolerance, Crohna, Celiakii apod, nikoho to nezajímalo, jiné, nové či dietně upravené jídlo se pro ty děti nedělalo, nevařilo, nepřipravovalo. Takže děti prostě musely trpět dál.

Okamžitě jsem si tedy chtěla obědy odhlásit, načež mi bylo řečeno, že bez potvrzení od doktora mi oběd odhlášen nebude. Že se všichni kvůli dětem máme stravovat stejně, aby to prý nebyl takový rozdíl vůči dětem, které by pak mohli chtít to naše jídlo a to školkové by začaly odmítat. No tak to už byl pěkně prosím vrchol všeho. "Rasismus" už i v jídle?

Opět jsem nechápala kde, že jsem se to zase ocitla a co, že tam vůbec dělám. Pokaždé přijdu do práce někam, kde to co se děje, je až zarážející. Jsem toho vždy hodně plná a musím se z toho alespoň vypsat, protože kdybych se do toho pustila úplně, tak bych se asi jen soudila, což nevím, jestli by mi k něčemu bylo zde v ČR a zda bych tím něco vůbec dokázala a něčeho dosáhla. Navíc mám dojem, že někdo se tam s tím už něco snažil udělat a skončil akorát tak psychicky vyčerpán, a změna nenastala žádná.

Prý nejde vytvořit zdravý dětský jídelníček, aby splňoval vše co má. Chápu, normy jsou o ničem, ale kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody. Vraťme se, ale zpět k mému vytvořenému jídelníčku, který jsem měla mimochodem sepsaný za pár minutek. A prosím vy samy porovnejte a zvažte, zda byste svým vlastním dětem daly polotovary nebo radši to, co jsem vymyslela já.PO:

Snídaně: ovocný čaj s medem, žitný chléb s tvarohovo-zeleninovou pomazánkou, jablko
Oběd: brokolicová polévka, zeleninové Ratatouille s celozrnnými těstovinami, šopský salátek
Svačina: rýžová kaše s datlovým sirupem

ÚT
Snídaně: ovocný dětský čaj s medem, slunečnicový chléb s máslem, plátkem šunky a syra, okurka, rajče a paprika
Oběd: kuřecí vývar, brambor s lososem na másle, čínské zelí
Svačina: ovesná kaše s javorovým sirupem a oříšky, mléko

ST
Snídaně: 100% jablečný džus, obložený talíř - okurka, paprika, rajče, mrkev, sýr, šunka, vajíčko s pohankovou houskou
Oběd: zeleninová polévka, čočka na kyselo, kompot - mrkev s citronem, medem a jablkem
Svačina: bílý jogurt s ovocem a ovesnými vločkami, dochuceny medem

ČT
Snídaně: kváskový chléb s Cottage sýrem a zeleninou, mandarinka, ovocný čaj s citronem a medem
Oběd: rajská polévka, zeleninové rizoto s kuřecím masem, okurkový salát
Svačina: rodinný chlebík s máslem a medem, melta

Snídaně: bulgur na sladko, mandlové mléko
Oběd: knedlo, vepřo zelo s knedlíkem z ovesných vloček, hruškový kompot
Svačina: celozrnná houstička s tuňákovou pomazánkou z lučiny, kokosové mléko


Jistě se budete pozastavovat nad alergenem jménem med. Klidně se dá doslazovat i něčím jiným než medem a než jiným konzervovaným sirupem či šťávou jako to dělávali u nás ve školce. Med jsem dala pouze jako příklad. Navíc tolik, alergenů kolik používaly u nás, to oproti tomu je med fakt nic, tak jsem si ho dovolila použít aspoň jako příklad do vhodného jídelníčku pro děti.