Leden 2018

Jóga a vše kolem ní...

31. ledna 2018 v 20:10 | Dominika |  Jóga


Ahoj dnes bych vám chtěla říct vše o józe, o tom jak se ke mně jóga dostala, co obnáší a o čem jóga vlastně je. První, čím bych začala, je to, že jóga je především životní styl a druh určitého myšlení. Není to klasické cvičení jako kterékoliv jiné. Přirovnala bych to možná k druhu stravování jako je veganství, vegetariánství, frutariánství apod. Do jógy se musíte doslova zamilovat a mít jí jako srdeční záležitost, abyste jí vůbec mohli vykonávat. Jógu necvičíte proto, že byste měli, nýbrž proto, že chcete, že se na ni těšíte a že vám dělá radost. Buď si jí ihned napoprvé oblíbíte, nebo vám prostě nic neřekne. Tímto poznáte, zda je pro vás jóga v tomto období vhodná. Jóga stejně i jako vaše těla s vámi komunikuje, najde a vyhledá si vás sama a řekne vám, zda teď ano nebo ne. Jóga je druh cvičení, který pomáhá na všechny neduhy, které existují a to jak na těle, tak i na duši. Jóga není pouze o fyzické stránce našeho těla, ale také o psychice, mysli, spiritualitě a energiích.

Jógu cvičíme nejlépe každý den, alespoň pár minut denně. Vždy je lepší cvičit častěji, než cvičit nárazově, například jen jednou týdně. Je na každém z nás v jakou denní hodinu se rozhodneme jógu cvičit. Můžeme cvičit každý den ve stejný čas, nebo také jednou ráno, pak zase večer či odpoledne. Meze se v tomto nekladou. Vždy si vše uzpůsobujeme tak, jak to vyhovuje nám, podle toho jak se zrovna cítíme a na co máme momentální náladu. Pokud nám to nevyhovuje, tak se neřídíme podle druhých lidí ani podle mistrů jógy, kteří cvičí jógu již s prvním úsvitem slunce. Každý tady jsme sám za sebe.

Když mi před rokem a půl, kvůli mým zdravotním problémům se kterými jsem si nevěděla rady já, ani doktoři, přišlo vnuknutí. Byla to myšlenka právě týkající se jógy. Konkrétně hormonální, kterou z vás, jistě využijí především ženy. Zakladatelkou hormonální jógové terapie je Dinah Rodriguez. Je však naprosto v pořádku pokud vám tato sestava nesedne, i to se může stát, a světě div se, mě se to stalo. Neklesejte však na mysli a najděte si svou vlastní "hormonální jógu" která vám bude naopak skvěle vyhovovat. V tom je naše jedinečnost, že pakliže nám něco nevyhovuje, nemusíme nikoho kopírovat a na silu na sebe tlačit, ale hledáme svůj vlastní způsob, jenž nám sedne na míru.

Když jsem svou sestavu na podporu hormonálního systému našla, ihned jsem věděla a poznala, že je to přesně to, co jsem potřebovala. Okamžitě se u mě totiž spustily samo-léčící procesy prostřednictvím slz, kdy se konečně uvolnily všechny mé potlačené emoce spojené s daným problémem. I z tohoto důvodu doporučuji jógu cvičit především doma. Jóga je totiž podle mě osobní, niterná a soukromá záležitost, kdy je naopak perfektní moct si jí zacvičit v klidu a pohodlí svého domova, kde vás nebude nic a nikdo vyrušovat ze svého středu a kde můžete nerušeně naslouchat svému tělu, svým pocitům a potřebám. A zároveň si tak doma můžete vytvořit příjemnou atmosféru s pomocí svíček, vonných tyčinek a esenciálních olejů.

Jednotlivým cvikům se v józe říká ásany. V ásanách je potřeba na sebe netlačit, necvičit přes bolest, pálení nebo štípání. Každý jsme v tuto chvíli na jiné úrovni, proto je cesta důležitější než cíl. V józe a tedy ani v životě, nemáme potřebu s nikým soutěžit, srovnávat se a porovnávat. Umět vše hned a dokonale, rozhodně není záměrem jógy.

Že jógu praktikujete dobře, poznáte i tak, že vám nebude dělat problém jí cvičit například při přítelovi, který vedle vás sedí na počítači a ťuká do klávesnice, při jiné než relaxační hudbě, nebo vedle lidí, kteří se mezi sebou o něčem baví. Nic vás totiž nevyruší z vašeho středu, a o to jde. To je to co nás jóga učí i v životě. Nenechat se strhnout okolním světem a vnějšími podmínkami, nýbrž stále zůstat věrný sám sobě a své cestě zde na Zemi.

Také se, ale někomu z vás může přihodit, že budete mít období, kdy vám jóga nebude po chuti a naopak se budete cítit příjemněji při energické Zumbě nebo aerobiku. A tak je to i v pořádku. Každým dnem se měníme a to co jsme potřebovali před rokem, už nám dnes nemusí sloužit, tak jako tehdy a může nám díky tomu přijít pocit, že na své cestě potřebujeme teď něco zcela jiného.

Důležitou informací k józe je také to, že k ní nepotřebujete vlastně žádný větší návod kromě svého těla. Tělo samo je tím největším návodem jaký vůbec máme k dispozici. Není třeba o józe přemýšlet, analyzovat a jakkoliv se na ní předpřipravovat či se o ní něco učit a biflovat nazpaměť z knih. Stačí pouze naslouchat sám sobě. Nemusíte o ní umět žádnou teorii, ona vás její praxe naučí vše, co budete potřebovat, úplně stejně jako vás při cvičení na všechno upozorní samo vaše tělo. Tělo vám dá, protože i od toho je tady, povel kdy má přijít nádech i výdech, není žádnou nutnosti mít pro cvičení jógy někoho, kdo vám bude říkat, co máte kdy a jak udělat. I proto nás jóga učí zodpovědnosti sám za sebe a svůj vlastní život.

Hlubokými vědomými nádechy do břicha, prodýcháváme námi aktivně protahovanou část, tím do sebe vpouštíme pozitivní energii, zatímco stejně dlouhými, hlubokými výdechy ze sebe vypouštíme vše staré, potlačené, nemocné a nefungující a tím se očišťujeme a zbavujeme již dávno nepotřebného. Výdech nám také pomáhá dostávat se hlouběji do pozic a ásan, které nás učí stoupat výš a výš a překonávat tak pomalu, ale jistě své hranice a limity. Vždy je co nového se naučit a pochopit.

V neposlední řadě, jóga pracuje také s našimi energiemi. Každý jistě víme, že vše kolem nás, včetně nás, je vlastně jen zhmotněná energie. Je-li v našem těle něco v nepořádku, vytvářejí se na našem těle bloky, které narušují plynulý oběh energie. Jóga má tedy schopnost tyto bloky odstraňovat tak, aby našimi energetickými centry, kterým se říká čakry, opět mohla proudit pozitivní energie. To má potom příznivý vliv na naše zdraví. Jógou či přesněji spíše ásanami, tedy lze ovlivňovat všech 7 čaker najednou či průběžně, po čas jejího cvičení.

Jelikož i každá čakra má svou vlastní barvu, jež vyzařuje, vybírejte barvu podložky podle toho jaká vám je sympatiemi nejblíže, nebo podle toho kterou čakru chcete podpořit nejvíce. Pomůcky, počínaje bloků, posilovacích pásů, ručníků, končívaje meditačními polštáři při józe, nejsou nezbytností, nicméně alespoň zezačátku vám mnoho pozic usnadní. Navíc, když už se něco rozhodnete dělat pořádně a dlouhodobě, je vhodné do toho i něco investovat. Oblečení na jógu by mělo být samozřejmě pohodlné a pružné, tak abyste se v něm cítili co nejlépe. Vím, že většina lidí cvičí jógu bosa kvůli větší propojenosti spolu se zemí, ale pokud vám je, na končetiny jako mě chladněji, a pokud se vám nohy na podložce nekloužou, klidně cvičte s ponožkami. Opět není problém si vše přizpůsobit dle sebe a svých potřeb.

Když jsem s jógou začínala já, cvičila jsem jí na obyčejné karimatce sloužící ke stanování. Nic jiného, vhodného na cvičení jógy jsem v té době doma nenašla. Proto vám chci říct, že není zas, až tak důležité na čem jógu cvičíte, nicméně je velmi příjemné moct si vybrat podložku dle svých snů, představ a parametrů, což platí i u oblečení a pomůcek. U jógy je dost důležité mít prostor a místo, aby vás ve vašem cvičení fyzicky pokud možno, nic neomezovalo.

Druhů jógy je už dnes na světě nepřeberné množství, proto si můžete vybrat jógu dle vaší libosti, potřeb a v neposlední řadě i zdravotních omezení. Díky internetu můžete každý den zkoušet cvičit jinou jógu a podle toho se potom rozhodnout zda budete cvičit jenom jeden druh nebo je budete střídat.

Mým největším učitelem jógy jsem já sama, avšak to neznamená, že nemůžeme mít někoho jako vzor a někoho kdo je pro nás tím, jenž nám jógu zpříjemní ještě víc. Každému sedne někdo jiný, a pokud chcete chodit na lekce jógy, je velmi důležité aby vám procvičovatel seděl po všech stránkách. Pohlídejte si, aby vám na učiteli jógy nic nevadilo, nedráždilo a aby pro vás celá hodina jógy byla ničím nerušena, neotravující, příjemná a prováděná s lehkostí vašeho bytí.

Já jsem svého průvodce jógou našla přes Youtube videa a oduševnělejšího a krásnějšího člověka jak navenek tak uvnitř, než je Malgorzata Mostowska neznám. Je to prostě člověk z mého těsta, se kterým souzním i na tu dálku. A tam kde to proudí beze slov, plynule a bez zádrhelu, je vaše cesta, tam je klíč ke všemu, k sobě i k druhým lidem.

Tak jako se nenutíme při józe dělat něco, na co ještě nestačíme, nevytváříme na sebe nátlak a zbytečně přehnané nároky, se v životě netlačíme do vztahů, situací a rolí, které nám nepřísluší a ve kterých se z nějakého důvodu necítíme dobře a zároveň se kvůli tomu nijak neobviňujeme a nevytváříme vůči sobě pocit viny. Nehledáme viníka, neboť víme, že viníka není. A na závěr má rada zní: Buďte na sebe hodní, laskaví a citliví. Vždy poslouchejte svůj vnitřní hlas, který vás vede tím správným směrem. Děkuji za pozornost a přeji příjemné cvičení.Druhá část: Nadledviny

30. ledna 2018 v 23:15 | Dominika |  Nemoci
A tímto se právě dostáváme k energiím, které náš život ovlivňují úplně stejně jako i ostatní, jiné záležitosti v životě.

Jelikož chci nadledviny probrat ze všech stran, abych vám (soběSmějící se) v tomto pomohla co nejvíc, prozradím, že nadledviny se = první, kořenová čakra, Muladhara, která má červenou barvu a sídlí mezi konečníkem a genitáliemi, jejíž elementem je země. Ovlivňuje ve vašem těle vše pevné, žlázy a hormony, což jsou kosti, zuby, páteř, nehty, tlusté střevo, prostata, tvorba krve, stavba buněk, konečník, nohy, chodidla a nadledvinky. Tuto čakru tedy aktivujeme pohledem na, či obklopením se červenou barvou, a těmito léčivými kameny: achát, krvavý jaspis, hematit, kalcit, záhněda, býčí oko, tygří oko, rubín, granát český, granát čínský, červený korál, heliotrop, rodochrozit a karneol. Pokud máme problémy s nadledvinami je vhodné spát na břichu a to 10 až 12 hodin denně. Podle orgánových hodin je 17-19 hod čas dráhy ledvin.

Je-li první čakra otevřená a harmonicky funguje, zažíváte hluboké osobní spojení se Zemí a jejími tvory. Spokojenost, vitalitu, stabilní a vnitřní sílu, materiální jistotu. Cítíte se být zařazeni do přirozeného běhu života a její součástí, jsme šťastni. Máme schopnost se prosadit, jsme odolní, vytrvalí. Zažíváte zemi, kde můžete dostat všeho co je zapotřebí - jídlo, bezpečí, ochranu... Tím se otevíráte zemi a vše co se vám dostává přijímáte s vděčností. Je-li, ale první čakra v disharmonii a dráha ledvin se vychýlí z rovnováhy, nebo je slabá od narození, člověk je více ustrašený, trpí nejistotou a má tendenci k ústupu. Ve vztazích se energie ledvin projevuje viděním všeho. A to jak v dobrém, kdy člověk předvídá situace a vidí je z nadhledu, tak i vidí věci větší než jsou, žárlí a přidá li se energie jater, může být až agresivní. Při narušené energii ledvin se také člověk ve vztahu cítí často nejistý a snadno osamocený. Hlas může být omluvný, kajícný, roztřesený, plačtivý a člověk se snadno třese i po těle při vypjatých emocích. K ledvinám patří chladné klima, zimní období a noc. Z úseku života je to smrt a období těsně před ní. Ledviny ovládají kosti, hospodaření s minerálními látkami, ovládají kvalitu vlasů, moč, sluch. Pokud má někdo spíše šedavou barvu pleti, může to ukazovat na problémy s ledvinami. Ledviny harmonizují fazole, vařené mořské řasy, pohanka, oves, zimní a sušené ovoce. Psychicky pomohou malé výzvy, které se podaří naplnit, pochvala, povzbuzení.

Vhodné je pro harmonizaci kořenové čakry cvičit například jógu se sestavou přímo pro tuto oblast:


Dále pak doporučuji hormonální jógu:


A Hatha jógu, která se také zaobírá našimi endokrinními žlázami:


V případě špatných nadledvin se dá předpokládat, že u vás nebude moc dobře fungovat ani žlučník a játra a dokonce bych si dovolila tvrdit, že za špatnou funkci nadledvin mohou především zanesená játra, takže je určitě na místě je detoxikovat, vyčistit a podpořit ať už cvičením, doplňkem stravy, očistou, psychickou pohodou a vhodnou stravou či nejlépe vším čím játra podpořit lze. Příznakem toho, že játra nefungují tak jak mají může být a někdy i dost často bývá "zlobící" žlučník bez návaznosti na stravu a životní styl. Projevující se žlučníkovými kameny, pískem, polypy, žlučníkovými kolikami a nádory...Na povaze či na projevu vašeho chování se nefunkční žlučník projevu prostřednictvím silné výbušnosti, rozčílením, vztekem a naštvanostíMrkajícíVše spolu prostě úzce souvisí a jedno, jeden orgán navazuje na druhý, stejně tak jako jeden hormon na ten druhý a když nefunguje jeden rozhodí se klidně celý organismus. A vůbec není vyloučeno, že se jedná o autoimunitní onemocnění, čili bychom se mohli ptát v čem a proč jdeme my a naše imunita proti sobě?

Schrneme si tedy veškeré příznaky a projevy nemocných nadledvin do jednoho seznamu, aby jste v tom měli větší pořádek.

Časté projevy a příznaky problémů s nadledvinami:
 • bolesti nohou
 • bolesti břicha
 • návaly horka
 • nevolnosti
 • zvracení
 • rychlé bušení srdce
 • úzkosti
 • panika
 • strachy
 • motání hlavy
 • tlak na hrudi
 • depersonalizace
 • brnění končetin
 • nespavost
 • napětí
 • bolesti hlavy
 • bolesti šíje
 • nerozhodnost
 • roztržitost
 • únava a těžkost těla, hlavně nohou
 • těžkosti s ranním vstáváním
 • říhání
 • nechutenství
 • deprese
 • silné akné podél čelisti
 • nepravidelná, silná a bolestivá menstruace
 • nulové libido bez psychického důvodu
 • špatný stav kůže a nehtů
 • hojné vypadávání vlasů
 • třes rukou při mírném opření se o lokty
 • zvýšená tělesná teplota
 • problémy se žlučníkem
 • opar
 • snížená imunita - náchylnost na nemoce
 • neschopnost zvládnout stresovou situaci
 • syndrom dráždivého tračníku
 • bolesti v podbříšku a bederní páteře
 • vaginální mykozy a výtoky
 • touha po sladkých potravinách a kávě
 • studené končetiny
 • zavodňování
 • zápach z úst a železitá pachuť v ústech
 • různé boláky a pupínky hlavně na nohách
 • u žen ochlupení na bradě
 • záněty v těle, hlavně co se týče uší
 • častá škytavka
 • zhoršení zraku

A zde si možná říkáte: "týjo vždyť to vypadá úplně stejně jako panická ataka, úzkost nebo panická porucha" A to je právě to oč tu běží! Problém s nadledvinami nebo ledvinami může být z hlediska medicíny špatně vyhodnocen jako psychická nemoc spadající do psychiatrické péče. A budete se divit, ale děje se to velmi, velmi často. Lidé, kteří jsou vlastně úplně normální, ale z nějakého důvodu mají nízkou funkčnost těchto žláz s vnitřní sekrecí jsou "léčeni" jako blázni v ústavech a na psychiatrických pracovištích, což je další smutný fakt ohledně naší medicíny...Místo aby se pomáhalo ještě víc přihoršíme, jak člověku, tak jeho tělu a orgánům. A člověka s podlomeným zdravím a především s nadledvinami, velmi lehce přesvědčíte o tom, že to má v hlavě, že si za vše může sám, že je to psychikou a že je na to potřeba užívat antidepresiva, protože jíná cesta vlastně neexistuje, přitom je to pouhá hormonální nerovnováha, která z nás dělá ty "šílené"...Ano antidepresiva vpodstatě jsou hormony, ne však ty přírodní, ale umělé, které tělu vůbec neprospívají, ba právě naopak. A hormony se dají nahradit i jiným způsobem než jen léky, tak aby nám to neublížilo. Vždy je možnost jiné cesty a jiného řešení, proto se tedy nenechte odradit.

Co mi z fyzického hlediska pomohlo a zlepšilo můj stav:
 • jóga každý den aspoň půl hodiny
 • doplnění základních vitamínů, minerálů a stopových prvků (A, B, C, D, E, hořčík, draslík, sodík, Rhodiola, lososvý olej v tobolkách, krém Cytovital, l-tryptofan a pro podporu jater doporučuji smíchat rozdrcený pyl s domácím medem, nechat 3 dny v lednici a poté denně užívat 2 lžičky)
 • chodit spát nejpozději v 22:00 hod a vstávat v 9:00 hod
 • vysadit či výrazně omezi kávu, cukr a lepek
 • každý den chodit ven na čerstvý vzduch
 • pravidelná výživná strava cca po 2-3 hodinách 5x za den
 • chodit spát najedená
 • dostatečné pití čisté, filtrované vody nebo kvalitního čaje
Zároveň chci ale podotknout, že vitamíny, minerály a stopové prvky které zakoupíte v lékárnách, rozhodně nejsou to, co by vám mohlo pomoci. Léčebná dávka daného vitamínu v už tak vyhrocených situacích jako byla ta moje, je mnohonásobně vyšší než ta která je v běžných potravinových doplňcích. Je třeba si o tom tedy nejprve něco víc pozjišťovat, přečíst a poté pátrat po vhodném produktu přímo pro vás. Důležité je také pro nejlepší zpracování vitamínů v našem těle především to, aby byl váš doplněk stravy organický čili přírodní, nikoliv anorganický, což je bohužel většina dnešnich výrobků z lékáren. Umím si tedy velice dobře představit, že někteří z vás se už touto cestou jednou pokusily vydat, ale právě díky tomuto jste selhali a na tuto cestu zanevřeli. Výrobky z lékárny jsou proto pro vaše plné uzdravení naprosto zbytečná koupě a vyhozené peníze, jde zde pouze o byznys.

Při problémech s nadledvinami rozhodně nedoporučuji kouřit cigarety a pít alkohol!! Protože takové kafe vám může rozjet problémy natotata, to si za něj radši připravte náhražku a budete v klidu. Zároveň mají na nadledviny a játra vliv toxické látky, které mohou naše orgány zanést natolik, že už nezvládají pročišťovat a filtrovat odpadní látky ven z těla...

Pokud nefunguje správně žlučník, nebudou fungovat ani játra a nadledviny. Pokud nefungují játra nebude fungovat žlučník a ani nadledviny. Je potřeba posilnit všechny tři složky zároveň. Také bych ještě ráda podotkla, že pro funkci žlučníku, nadledvin a jater je důležité vylučování enzymů.

Je také možnost zahájit samoléčbu sebeláskou, kdy své orgány se kterými máte problémy zahrnete všeobjímající láskou, vděkem, pochopením, příjmutím a hlazením si části těla kde sídlí právě onen nemocný orgán. Dost často se v těchto případech spustí vodopád slz což ničemu nevadí, ba právě naopak se uvolní to co je potřeba...Usmívající se

A v neposlední řadě bych chtěla zmínit, že nadledviny a ledviny selhávají a kolabují tehdy, pokud jsme dlouhodobě ve stresu, honíme se jenom za penězi, žijeme v nefungujících vztazích, máme problémy a častné neshody s druhými lidmi...A také pokud nepřijímáme život, situace, lidi a sebe sama se vším všudy takový jací jsme a neustále vytváříme odpor a nepřijetí. Psychicky se blokáda projevuje také jako sklon k extremismu, egoismu a k zesílené agresivitě. Ukazuje se také jako závislost nebo poddanství, kterým člověk podléhá. Výsledkem je často životní strach, nebo celková omrzelost životem. Toto vše je příčina selhání nadledvin, proto je důležité si jí vyřešit a odstranit.

Játra poukazují na náš vztah ke světu a k lidem, jsou naší továrnou na sny. To, jak dovedeme milovat, jak dovedeme tolerovat nedostatky druhých, ustupovat, je-li třeba, i když náš názor je blíž k pravdě. Stav našich jater ukazuje, zda s pokorou přijímáme úkoly a výzvy, které před nás život staví, jak soustavně je umíme naplňovat a do jaké míry umíme být Radovánkem. Játra oslabuje nezřízenost, přehnaná rozpínavost, příliš jídla, pití, sexu. Vyzývají nás hledat správnou míru, učí nás střídmosti. Ukazují nám, jak učinit stravitelným to, co je tučné (bujné). Podílejí se na výrazu agrese jako sídlo ošklivosti a zloby, učí nás zbavit se jedovatosti. Játra jsou producentem a barometrem naší nálady, přičemž se nejedná o osobní náladu, ale o to, zda vidíme v životě smysl, o základní ladění našeho života, základní temperament. Játra produkují a ukládají energii, provádí látkovou přeměnu bílkovin a odvádějí z těla ven škodliviny a toxiny.

Žlučník ukazuje na naši spokojenost. Pokud umíme vnímat svůj život pozitivně, jako příležitost, školu a cestu, nemusíme se zlobit a rozčilovat "špatným" chováním druhých, jejich "divnými" názory a hodnotami. Žlučník je agresivní orgán, i člověk s nemocným žlučníkem je agresivní, neustále podrážděný, zlostný a vzteklý, navíc proto, že tuto zlobu neumí nebo nechce adekvátně vyjádřit. Žlučník nás učí pracovat aktivně s agresí, nepoužít ji jako frontální útok, ale protivníka "namydlit", strávit, zkrotit, co bují a je přebytečné a zbytečné.

Za vším prostě hledej stres a přepínání se! A úpřímně když si to teď po sobě tak čtu, tak si říkám, že jsem hroznej sadomasochista...a divím se tomu, že semnou tam nahoře mají ještě pořád tu trpělivost, já už bych jí asi nemělaSmějící seSama sobě jsem házela klacky pod nohy kudy jsem šla. Fakt jsem někdy tak až tak moc natvrdla?Křičící Proč potřebuji zacházet až tak daleko, skoro až na pokraj života a smrti...Co mě na tom láka, zajímá, baví a přitahuje? Kdybych tohle co vim dnes veděla předtím, tak bych to vše udělala jinak, jenže kdo tohle všechno mohl vedět a předvídat? Smějící se A taky by mě hodně zajímalo, jestli podle toho snu byl můj čas odejít nebo ne...Kdybych chtěla, mohla bych se skutečně rozhodnout pro odchod z tohoto světa?PřekvapenýNebo to na mě jen zkoušeli, abych se už konečně vzpamatovala...? Proč když něco vím se podle toho prostě i nezachovám? proč to furt pokouším, jestli to náhodou nefunguje jinak, když vím, že nefunguje?Smějící se Všechno to na první pohled vypadá jako obyčejná souhra náhodných situací, nicméně já v tom vidím něco mnohem víc...U nás byl přesně takovejhle extrémista, taťka...a mám takový tušení, že taky vůbec netuší proč, co ho k tomu furt vedlo a pohánělo...I když v jeho rodině nebylo oukej vůbec nic, takže se tomu ani nedivím. Ale proč to dělám i já??NerozhodnýA proč zrovna já musím mít takový problém o kterém i doktoří vědí málo?

Další k čemu jsem se chtěla ještě vyjádřit je ohledně toho mého uměle přerušeného těhotenství. Dned už totiž vím, že to bylo možná mnohem větší příčinou všech těch mých zdravotních a psychických problémů než moje dětství, jelikož jsem přerušila přirozený hormonální proud, který nastal v těhu, musel se někdy nějak dokončit, neboť tělo nevědělo jak se teď po násilném přerušení zachovat a to dokončení přišlo právě teď tento rok. Nebo spíš to tělo z toho úplně zblblo a kvůli přerušení nastala ta hormonální nerovnováha.

Dává mi to celkem smysl a hlavně vím, že dnes bychom měly nádhernou, krásnou, chytrou, vnímavou, od obou rodičů milovanou 8 letou holčičku, splozenou z čisté lásky a že bych možná vůbec nemusela řešit tyto mé stavy a problémy, které možná přišly kvůli ukončení...Vše by bylo úplně jinak a i to tak mělo být, jenže já jsem tento "dar" v podobě nového života odmítla a tak jsem dostala tímhle vším co se mi dělo potom, náležitý trest.

A logiku to dává i takovou, že dítětem se mi mělo naopak veškeré mé trápení ulehčit, nikoliv zhoršit. Dítě totiž přichází i jako pokračovatel rodu na který matka přirozeně při porodu převádí některé, né-li všechny, své nedořešené věci a záležitosti, tím pádem se ten problém rozdělí do dvou lidí a není tak pro nás, už tolik intenzivní. Častokrát se stává právě to, že ženy mají do porodu různé zdravotní problémy, komplikace a nemoci. Zatímco po porodu jim tyto trampoty najednou jakoby "záhadně" úplně vymizí, nebo se ve velké míře zmírní. Dítě tedy vždy přicházi na pomoc s vyřešením těchto našich blokád. Proto, někteří, kteří raději zvolí "nemít dítě" vezmou veškeré problémy jejich pokolení na svá bedra a to jen tak někdo, kdo už je i tak dost nalomený, nemusí rozdýchat...Odmítnutí dítěte je jednoduše naše nepochopení základních životních principů zde na Zemi.

Aby bylo jasno, nikdy jsem nevěřila na takové ty věřící kecy o tom, že když žena násilně ukončí život svého ještě nenarozeného dítěte půjde do pekla a že za to bude buď v tomto životě nebo v příštím pykat. Věřila jsem pouze v sílu toho, že jak si to v hlavě nastavím, tak to i bude....A ono se ukázalo, že to tak úplně není. Že vše má svoje jasně dané zákonitosti a určitá pravidla a že není darmo se stavět proti přirozenému chodu života.

To ukončení byla moje obrovská nepokora vůči životu jako takovému a tak jsem od té doby jako žena jen chřadla a chřadla, místo toho abych se ze života, mateřskosti a své ženskosti radovala, jsem ji tím totálně udusila, zadupala a potlačila. Ještě si plně vybavuju jak jsem v té době věděla, že pokud "náhodou" otěhotním tak si dítě určitě nenechám, a ono stejně přišlo a zkusilo to...A prostřednictvím mé sestry a jejich snů se dovolávalo života a já před ním stejně i přesto všechno zavřela dveře, jen proto, že jsem si tehdy zaměnila ego se srdcem. Vybrala jsem si cestu ega a od té doby už nechodily žádné cesty u kterých bych mohla vybírat svým vlastním srdcem.. Bylo mi to odepřeno a bylo mi odepřeno i na hodně dlouhou dobu komunikovat s Vyšším vědomím...Totálně jsem si tim vlastně zablokovala i ty čakry a přirozené proudení energieUsmívající se

Takže dámy, žádné z vás interupci nedoporučuji! Vaše tělo i vaše duše se z toho na jisté úrovni bude dostávat hodně dlouhou dobu, jestli vůbec... A já tyto stavy, nikomu z vás nepřeji. Ukončení něčího života prostě není žádná sranda ať už je člověk na živu nebo není. Pokud neplánovaně otěhotíte, věřte, že Vesmír se vždy spojí, tak aby vám ve vaší cestě s dítkem pomohl!

Nejhorší na tom všem je, že jsem dítě dala pryč hlavně kvůli ostatním. Kvuli rodině, která to v tu dobu vůbec nechápala, nesouhlasila a byla zcela proti tomu abych měla v 16 ti dítě. Zda mi v tomto životě bude ještě dopřáno splodit nový život to netuším, to je ve hvězdách. Avšak dnes ve svých 24 narozdíl od svých 16 ti se na dítě opravdu necítím. Tehdy i vím, že bych měla krásné těhotenství, porod i mateřství. Ale co se stalo, stalo se, jsme lidé a chybujeme. Vrátit minulost už nelze a člověk se z toho může jedině poučit pro přístě a jít životem dál a nevstupovat znovu do stejné řeky.

A co z toho všeho plyne pro vás a vlastně i pro mě, drazí přátelé? Někdo holt potřebuje totálně padnout na d*zku aby si něco uvědomil, i to je cesta. Proto poslouchejte svou intuici a tělo, protože nejsme pouze duch a psychika, máme i fyzickou stránku, která je stejně tak důležitá. Vídíte, že když haprují hormony, projevuje se to na celém těle a že dlouhodobý stres je schopný odbourat vám všechny potřebné vitamíny k jeho fungování. Stejně tak už z mého článku víte, že negativní myšlenky v podobě deprese dokáže do vašeho mozku vysílat i samotný orgán, který na tom není zrovna nejlépe a tímto se hlásí o vaší pozornost. Dávejte si také pozor na své počínání a rozhodujte se s rozvahou, neboť se vám mohou vaše skutky neblaze vymstít. Veškeré činy se zapisují do vašeho informačního pole a na základě nich se utváří vaše realita. Vše se děje pro nějaký důvod a nikdo nezná vás a vaše tělo tak jako vy, takže také pouze vy si můžete pomoci nejlíp. Vždy jednejte pouze v souladu s sebou samým a nedávejte na druhé a jejich domněnky o vás. Naslouchejte všem trkům a náznakům, které vám život přináší, naslouchejte samy sobě i kdyby vám celý svět řekl ne a otočil se proti vám zády, jste to vy, kdo drží svůj život v rukou...A i kdyby tak ne, nic se neděje. Ono vás to stejně vždycky zas a znovu hodí zpět k sobě samým, tak jako to házelo mě, aby jste konečně procitliMrkajícíV tom máte tu jedinou jistotuUsmívající se

První část: Nadledviny

30. ledna 2018 v 23:14 | Dominika |  Nemoci
Nikdy v životě by mě nenapadlo, že vám tady budu psát zrovna o nadledvinách. Do jisté doby jsem totiž ani nevěděla co to je a že vůbec něco takového v těle máme. A je to zvláštní, protože jsem na škole studovala i zdravotnictví, které mě dost bavilo. Nícméně jedno vím jistě, o adrenální únavě a jejích příznacích jsme se určitě neučili. A o tom přesně chci dneska psát. Nejdříve si řekneme něco o nadledvinách, o tom kde jsou, k čemu jsou a jakou funkci v těle zastávají. Protože na to jak maličké jsou, zastávají v těle hromadu věcí a pro organismus jsou velmi důležité!

Nadledviny se skládají ze dvou částí, z dřeně a kůry. Jsou to vlastně rozdílné orgány, které mají zcela odlišné funkce a spadají do různých orgánových systémů. Zatímco dřeň patří do autonomního nervového systému, tak kůra nadledvin je endokrinní orgán, který vylučuje zcela jiné látky než dřeň. Dřeň nadledvin produkuje hormon adrenalin a noradrenalin. Hormon adrenalin se vylučuje do krve při strachu a úzkosti. Jestliže se člověk cítí ohrožen, někdo na něj zaútočí, nebo se cítí ve stresu vykazují nadledvinky zvýšenou produkci adrenalinu. Díky tomu se zrychlí tep, rozbuší se srdce, zbledne kůže, zježí se vlasy. Probíhá ještě mnoho dalších procesů v organismu, aby se člověk připravil k boji, nebo útěku. U člověka, který trpí úzkostí se všechny uvedené stavy dostavují přesto, že není přímo ohrožen, ale stačí k tomu pouhý pocit ohroženosti. Pokud se tyto stavy často opakují dojde ke změně fungování autonomního nervového systému, ale i ke změnách ve fungování jiných orgánů. Může například dojít k poruše metabolismu cukrů, k vysokému tlaku apod.

Dalším hormonem, který je vylučován dření nadledvin je hormon noradrenalin, který má vzhledem k adrenalinu opačné účinky. Na srdci například způsobuje zpomalení tepu a arytmii, zužuje dýchací cesty což se využívá při léčbě některých nemocí stejně, jako se využívá adrenalinu k léčbě astmatu a rozšíření dýchacích cest. Tyto hormony se vzájemně doplňují a mají velký vliv na mnoho funkcí našeho těla. Porucha v produkci těchto látek způsobuje mnoho zdravotních problémů. Ať už jde o nespavost spojenou s bušením srdce, zácpu, tak také zvýšený krevní tlak či zůžení průdušek. Může také docházet ke zvýšenému vyplavování cukru do krve, které nutí organismus k častějšímu vyplavování inzulinu a tím dochází k oslabení slinivky břišní. Infekční ložiska v dřeni nadledvin mají za následek tuto deregulaci a tak se detoxikace nadledvin stává důležitou cestou k úpravě mnoha zdravotních projevů.

Kůra nadledvin produkuje hormony, které nazýváme steroidy. Nejvýznamnější a také jedním z nejsledovanějších z nich je život zachraňující antistresový hormon kortizol. Jeho vylučování je kromě nadledvin úzce spjato s nadřízeným řídícím orgánem, hypofýzou. Ta produkuje řídící hormon pro kůru nadledvin. Dalším důležitým hormonem kůry nadledvin je aldosteron-je to hormon patřící mezi mineralokortikoidy, jejichž hlavním úkolem je regulovat přítomnost solí v organismu. Významně se podílí na regulaci vody v organismu. Nadledvinky se při produkci kortizolu nespokojují jen s vlastní činností, ale využívají játra k tomu, aby se z kortizolu vyráběl kortizon, který je pak tím vlastním řídícím hormonem. Nestačí tedy při různých potížích detoxikovat jen osu hypotalamus-hypofýza, regulující činnost nadledvin, ale i samotné nadledviny a nakonec i játra, aby v nich docházelo ke správné přeměně kortizolu na kortizon. Účinek kortizonu je jednoznačně spjat se stresem a tak nadledvinky musí být schopny ve stresu tyto hormony správně produkovat. Kortizon má také protizánětlivé účinky a snižuje citlivost na bolest. Využívá se proto i léčebně v revmatologii a při různých autoimunitních poruchách a jiných stavech kde si medicína neví tak úplně rady. Problémy s tímto hormonem jsou jednoznačně spojeny se stresem, kterého je v naší společnosti více než dost, a který se ne vždy naučíme dokonale zvládat.

Kromě steroidů produkuje kůra nadledvin také mužský pohlavní hormon androsteron, který ovšem není tak silný jako androsteron produkovaný varlaty (nazývaný testosteron). Androsteron kůry nadledvin podporuje rozvoj sekundárních mužských pohlavních znaků a tudíž je vylučován až od puberty. Je důležitý i pro děvčata k rozvoji svalstva, sexuální apetence jako protiváha k ženským pohlavním hormonům. Proto mohou některé dívky vykazovat mužské (androgenní) rysy, neboť jejich organismus prostřednictvím kůry nadledvin produkuje také vyšší množství mužského pohlavního hormonu. U dívek od puberty se proto může tvořit i vyšší množství androsteronu, než potřebují, a začínají tak růst chloupky a jiné nežádoucí mužské znaky.

Z hlediska medicíny, by to bylo k nadledvinám vše. Umíte si asi představit co všechno vám může být a jak se asi může cítit člověk, kterému nadledviny například selhávají...

Na začátek bych jestě chtěla zmínit, že dlouhou dobu před tímhle vším se mi zdávaly sny o tom, že má moje velice blízká kamarádka z dětství má rakovinu a asi tak rok je neustále zavřená doma, nikam moc nechodí a nic moc nedělá.

V té době jsem tedy neustále vypisovala kamarádce jestli je ok, zda je zdravá a vpohodě. Byla. Nedošlo mi totiž, že v tom snu sice byla kamarádka, ale ve skutečnosti se jednalo o mě. To já jsem teď dlouhodobě doma ze zdravotního hlediska.

Další sny, které se tedy zdály zase mojí jiné kamarádce o mě, byly neustále s vodou. Všude jsem se ji ve snech zjevovala já ve vodě. Až dnes vím, že sny s vodou ukazují na problém s ledvinami! A to si ještě pamatuju, jak jsme ty sny furt řešily a rozebíraly. Marně však špatným směrem... A tak mě napadá jestli sny o větru, vichřici, tornádu a vzduchu zase nepoukazují třebas na plíce? hodně mě to zaujalo a myslím si, že je v takovýchto případech dnes základ umět aspoň něco o tradiční čínské medicíně, která na tyto otázky skvěle odpovídá.

Zároveň na to, aby si člověk mohl dát všechny souvislosti dohromady a uviděl veškeré věci z nadhledu a tak jak jsou musí mít otevřenou 7 čakru, kterou jsem já měla dlouhou dobu úplně uzavřenou.

A když se na to všechno podívám s odstupem času, zjišťuji, že první projevy onemocnění v oblasti ledvinové dráhy, u mě probíhaly už v dětství! Rodiče semnou neustále lítaly po doktorech a vyšetřeních a nikdy se na nic kloudného nepřišlo. Mě bylo často špatně od žaludku, měla jsem nevolnosti, bolesti břicha, zvýšenou teplotu a moc jsem toho nesnědla, tudíž jsem byla hubená jak proutek a skvělý terč pro posměch lidí tím, že trpím anorexií. Plus se k tomu přidala fóbie, strach ze zvracení, který trvá dodnes. Projevy tedy byly, ale výsledky, pokaždé negativní a ani se nedivím tomu proč. Je celkem logické, že když máte problém úplně někde jinde než tam kde vás vyšetřují, tak se asi na nic moc nepříjde Smějící se

Akurát ve mě jako v dítěti vzbuzovali další nový strach a odpor k hadičkám strkajícím do žaludku...A úplně zbytečně. Protože ortel zněl vždycky stejně. Nakonec jeden gastroenterolog prohlásil, že by semnou měli zajít k psychiatrovi a nasadit mi antidepresiva, že by se to tím možná vyřešilo. Dalo by se říci, že udeřil celkem správně, nicméně antidepresiva by moje "rodiče" stejně nevyřešila a neopravila tak aby doma byl konečně klid po kterém jsem jako dítě vždy tak marně toužila. Neustálé hádky rodičů a z toho následný stres, udělal své. Jenže antidepresiva stejně neřeší příčinu, pouze následek.

Když jsem dorostla do puberty, zdálo se že se vše vyřešilo a obrátilo k dobrému, že jsem z toho všeho jakoby vyrostla...V období dospívání jsem byla opravdu zdravá, šťastná a spokojená. Nic mi ke štěstí nescházelo a náležitě jsem si toto období užívala. Hormony jely na plné obrátky a já si myslela, že takhle už všechno zůstane navždycky, nebo jsem si to alespoň přála.

Jenže s 18ctkou v mojí hlavě opět po miniinterupci se kterou jsem byla smířená, nebo si to alespoň myslela, něco přeskočilo a nastaly u mě neúprosné deprese, opět bez zjevného důvodu, alespoň v té době mi přišlo, že bez zjevného. Celých 6 let (ďáblovo čísloSmějící se, no asi se o mě tento rok fakt pokoušel ďábel) jsem trpěla silnými depresemi, které jsem se v sobě nejprve snažila vyřešit sama. Deprese se však pouze zhoršovala a tak jsem si řekla, že to hodim za hlavu, že prostě svojí depresi hodím za hlavuSmějící se protože když se nečím neustále zabýváme dáváme tomu energii a přikrmujeme to ještě víc. Čím víc jsem chtěla aby byla deprese pryč, tím horší a větší samozřejmě byla...

Ze dne na den jsem viděla svět úplně jinými oči, změnila jsem se tak, že jsem byla skoro k nepoznání. Dřív sluníčková, šťastná a spokojená Dominika byla najednou negativní, kritická a se vším věčně nespokojená. Veškeré rady byly ta tam, přestalo mě bavit i to, co bylo dřív mým životem, co jsem naprosto milovala a zbožňovala: psani, tanec, hudba, kresleni, focení, líčení. Vše mi najednou připadalo úplně cizí a i když jsem to nevzdávala a i přesto dál tyto činnosti vykonávala, nepřinášelo mi to vůbec nic, žádnou radost, naplnění, uspokojení, byla jsem prostě jak prázdná nádoba bez emocí a citů. Měla jsem úplnou nemožnost pocítit byť jen sebemenší hezký pocit a to z čehokoliv...Najednou všechna přesvedčení, která jsem dřív žila, že za vše si člověk může sám, že pocit radosti si můžete přivodit samy, že vše je pouze ve vaších rukách, atd...padly v prach a čím víc jsem se snažila jakkoliv si myšlenkovitě přivodit pozitivní pocit, deprese se ještě víc prohloubila a já padala ještě hloubš a hloubš. A tak jsem se rozhodla, že počkám a třebas se to nějak "vyřeší samo" Smějící se Dlouho jsem odolávala a měla pocit, že už není východiska. Až když už jsem přemýšlela nad tím jestli skočím z okna nebo ne, protože už to nešlo vydržet, jsem si řekla, dobrý tak to už by asi stačilo! a zašla jsem za psychiatrem. Za tím o kom jsem vždy tvrdila, že mě tam nikdy nikdo jaktěživ nedostane! Smějící se Paní doktorka nasadila pilulky a jelo se dál...

Po lécích jsem stloustla a neměla chuť na sex. Necítila jsem se ve svém těle dobře a příjemně, začínalo vypadat tak jako kdyby ke mě ani nikdy nepatřilo. Depresí jsem sice netrpěla, ale pocit štěstí a radosti taky nepřicházel. Situace které se kolem mě děly jsem vyhodnocovala a vnímala úplně jinak než dřív. Najednou se zdálo, že žádný problém není, neboť jsem ho nepociťovala a tudíž kdybych v té době s sebou chtěla pracovat, léčit se a chodit na terapie, byla by to ztráta času. Vše bych vyhodnotila jako oukej takže by nebylo ani co řešit... No vůbec jsem se později, nedivila kolik jsem po vysazení těch léků v sobě měla, potlačeného vzteku!Překvapený a z toho samozřejmě i polyp na žlučníku...

Pokračovalo to dál zvýšeným cholesterolem a to i přesto, aniž bych se stravovala tak, že bych měla mít zvýšený cholesterol. U doktorky jsem vždycky dostala pouze letáček s doporučením na dietu, co bych neměla jíst a co bych naopak jíst měla. Když jsem paní doktorce řekla, že nic z toho co bych neměla vůbec nejím, takže tu dietu jakoby dodržuji vlastně celý život a ani o tom nevím a že tedy nechápu z čeho bych mohla mít zvýšený cholesterol když k tomu není žádný viditelnější důvod, neodpověděla a žádný jiný důvod mi nepodala.

Naštěstí nebo možná naneštěstí, když jsem potom vysadila HA, protože mě napadlo, že by to mohlo být možná z toho, se mi cholesterol upravil a tak jsem neměla potřebu to dále nějak řešit a víc se v tom pitvat. Pomalu, ale jistě ubíhaly další roky, v mém případě pracovní a já jsem vůbec nezvládala každodenní život. Bylo pro mě obtížné ráno vůbec vstát a když už jsem tedy vstala, byla jsem celý den strašně unavená a spavá.

Poté jsem ovšem, ale po nějaké době, znovu na přítelovo naléhání začala brát antikoncepci a to jsem dělat neměla. Dnes už vím, že ohledně zdraví není žádného kompromisu! Začala jsem krvácet mimo menstruaci, opět jsem přestala mít chuť k sexu, začala jsem mít silné výtoky, neustále se vracející vaginální mykózy, začaly mi padat vlasy a hlavně! mě začaly šíleně bolet nohy. Bolestmi jsem nemohla, spát chodit, stát na nohou a to jsem v té době na nohou stála 14 hodin denně v práci...

Doktorka to sváděla na práci, já veděla že z práce to není, že tam takhle stojí x dalších zaměstnanců a nohy takhle nikoho nebolej, navíc by bylo zvláštní, že do teď to bylo ok a najednou mě bolí nohy, že nemůžu udělat ani krok. Ano, tělo mi dávalo jasné znamení, už nikam nechoď! nic nedělej, odpočívej, zpomal, zastav, uklidni se, popřemýšlej a přehodnoť situaci...No jenže to vím až dnes, takže tehda jsem šla a chodila i přes bolestiZamračený Lítala jsem co týden k doktorce, doktorka koukala na nohy a samozřejmě na nich nic zvláštního neshledalaSmějící sea tak mě poslala na rehabilitace. Rehábky mi přišly vhod, byl to super relax, nějaký ten pohyb a oddech. Nicméně opět neřešily příčinu. V tu dobu už jsem se naštěstí dostatečně naštvala a HA hodila do koše a bolesti i ostatní problémy se zlepšily a tak jsem to opět dál nějak moc neřešila a nehrotila, což byla chyba. Byla jsem prostě ráda za to, že už mě nebolí nohy a že můžu chodit. No považte, nemoct ve 24 letech chodit, to vůůůbec není divný!Smějící se

No a co příšlo potom? Potom už to semnou šlo z kopce a od 10ti k 5ti...V poslední práci jsem dostala tak silnou střevní virózu, že jsem skoro vydávila celý svůj žaludek a od té doby jsem půl roku nejedla. Ne proto, že bych měla půlroční virózu Smějící seale proto, že jsem tím zvracením vyzvracela všechna antidepresiva (jsem přesvědčena, že to byl jediný důvod toho proč jsem jí dostala, asi toho, těch léků už mělo moje tělo dost) a právě proto jsem se rozhodla si je už znovu nevzít....To byla další moje šílenost u které jsem vůbec neměla tušení co dělám ( nebo možná naopak věděla) a u které jsem taky skoro přišla o život...Už tak jsem měla podlomené zdraví a stav mých orgánů by možná odpovídal nějaké stařenky, možná ani to né, protože i ty jsou na tom dneska asi lípSmějící seNicméně tohle byl začátek a konec zároveň. Absolutně jsem netušila co se to semnou děje, proč se mi to všechno děje a co s tím mám jako sakra dělat...Jestli jsem předtím neveděla co se svou depresí, tak teď už jsem neměla ani páru co s sebou a s mým stavem připomínající totální zešílení, který odpovídal spíše umírání a přežívání, než žití.

Poté co jsem ve školce prodělala tak silnou střevní chřipku, jsem z důvodu obrovského strachu, že jí chytnu znovu, chodila do práce s rouškou na puse a mohu vám říct, že náhoda to určitě nebyla. Jelikož můj zdravotní stav už byl tak na hraně...že další byť sebemenší onemocnění u mě už nepřicházelo v úvahu. Takže díky Bohu za roušku díky které jsem jako jediná sice s blbými narážkami od kolegyň, odchodila rok práce bez chřipek, angín, streptokoků a meningokoků...

A tehda jsem se pomoci dovolávala svoji psychiaterce, která vůbec nereagovala na telefony ani e-maily a já kvůli tomu na ní spílala, co že je to za doktorku, že mě nechá takhle hnusně ve štychu, když mě do něj víceméně s podáním těch léků co to způsobují, dostala...Když bylo nejhůř a já na ní myslela, co by mi asi tak poradila, cítila jsem jí u sebe a nechápala proč teda když je jakože u mě mi teda laskavě neodepíše na ty meily? no jak jsem byla zahlcená pouze svou cestou, svými problémy a těžkostmi, vůbec nic mi nedošlo a to, že je paní doktorka mrtvá, neboť měla autonehodu, jsem se dozvěděla až když jsem naštvaně přikráčela do její ordinace, kde už dávno okupovala její místo jiná paní doktorka. Takže chudák paní doktorka mi nemohla odepsat proto, protože už dávno nebyla mezi námi živými...Plačící

Je jasné, že tím jak jsem vysadila léky nárazově a né postupně, jsem měla obrovské abstinenční příznaky. Vypadala jsem jako fetka, která je závislá na své dávce a nedá bez ní ani ránu...Což vpodstatě i byla pravda, jelikož organismus si i přesto, že jsem brala ty nejslabší antidepresiva pouze tu nejkratší možnou dobu, což bylo půl roku, nedokázal sám vyrobit hormony pro jeho fungování, doteď se přeci spoléhal na dopink v podobě antidepresivMrkající Proto je velmi smutné, že vám doktoři tvrdí, že antidepresiva nejsou návyková. Já jsem živoucím příkladem toho že jsou, a možná i víc než kdejaký heroin a abstinenční příznaky z obojího, jsou smrtelné! A to, že se selhání ledvin léčí na psychiatrii s antidepresivy jsem ještě jaktěživ neslyšela...To se snad může dít jen tady u nás v ČRKřičící

Byla to jízda jak na horské dráze a kromě toho, že jsem působila jak živá mrtvola, mezi mé projevy patřila vlastně neustálá panická úzkost, přes kterou nešlo jíst, pít, spát, no skoro ani dýchat... Lomcovaly semnou šílené strachy bez důvodů, najednou se mi vynořily věci a záležitosti, na které jsem už dávno zapomněla, o kterých jsem měla pocit, že jsem ani nevěděla a já je začala prožívat zas a znovu...

Chvílemi jsem se stávala i svojí vlastní mamkou, kdy jsem sama sebe ztrácela a žila jakobych byla ona. Všechno jsem dělala a říkala jako ona, cítila jsem se stejně a i si tak připadala. Vkuse se mi zvedal žaludek, který jsem měla místo v dutině bšišní imrvére v krku...Taky mi otravovala život arytmie, kdy jsem měla pocit, že okamžitě zkolabuju, protože mi srdce bylo jako o závod, že jsem nemohla ani popadnout dech. Jídlo ani pití mi nic neříkalo, neboť přes neustálou nevolnost, bolesti břicha a nechutenství se na jídlo nešlo ani podívat natožpak ho cítit. I přesto všechno se mi za celý ten půlrok povedlo veškeré moje nevolnosti rozdýchat a nepozvracet se (což zapříčinila asi moje fobie z toho) Však přeci než abych se pozvracela, to bych radši umřela...Smějící se

Několik měsícu jsem dny i noci nad jídlem marně probrečela a měla pocit, že se snad už nikdy normálně s chuťí nenajím i přesto, že jsem jíst moc chtěla. Klidně i 4 noce za sebou jsem bděla a nelehla si ani přes ten den, nešlo to i když jsem se snažila sebevíc. Bolestí hlavy, páteře, svalů a za krkem jsem si taky užila dost. Zezačátku jsem měla dokonce i různé tiky, svalové záškuby a nekontrolovatelné pohyby, takže jsem vypadala doslova jako nějaký retardovaný blázenSmějící se Byla jsem prostě zralá akurát tak na chocholouška...A teď ta největší pecka! do toho všeho jsem chodila i do práceSmějící se kde na mě nikdo skoro nic, kromě toho, že trpím "anorexii" protože nejím, nepoznal. Přesto všechno jsem se na děti ve školce dokázala usmívat, hrát si s nimi, pracovat, učit je, krmit, konejšit, uspávat a hlídat....Naštěstí, což bych nedovolila, to na ně nemělo žádný větší vliv a dokonce se mi stávalo, že když mi bylo fakt nejhůř, to děti vycítily a samy od sebe se stišily, zklidnily, šly si prostě po svém a mě nechaly v rámci možností "odpočívat" Tak úžasné bytosti děti jsou! V tomto období mi mezitím vypadaly skoro všechny vlasy. Padaly v chomáčích i s cibulkami, takže z mojí dřív nádherné lví hřívy zůstalo jen pár chcíplých vlásků, které na lebce Smějící sedržely jen tak, tak.

V to období kdy sem kolabovala a mě to nějak vůbec nedocházelo Smějící sese mi ještě naskytlo chodit na lymfodrenáž a protože jsem si říkala, že po těch antidepresivech co jsem nabrala 8 kg jen vodu, by to bylo asi ideální řešení, šla jsem do toho. Začátkem to šlo celkem dobře, jenže jak jsem furt neveděla co se svým stavem dělat, co mi to vlastně je, tak jsem to nechávala jen tak být a po předposlední lymfodrenáží, kdy jsem si to naštěstí nepředplatila celé dopředu na 12 lekcí jsem totálně zkolabovala. A to jsem tam toho dne byla objednaná na kosmetiku, jenže paní mě místo toho objednala na lymfu a na kosmetiku jsme tam přišly dvě. Tak jsem řekla, že mi to nevadí a že půjdu na lymfu a paní ať jde na kosmetiku. Musím říct, že ještě předtím než jsem tam šla jsem měla takový strašně zvláštní pocit, všechno se jako kdyby změnilo, celý svět na mě působil divně a jako kdyby už bylo něco "cítit" ve vzduchu...Už když jsem se přibližovala, tak se mi tam vůůbec nechtělo, nebo prostě se mi to chvílemi až protivilo to místo, přitom jsem si říkala, co to je? vždyť jsem se na to vždycky tak těšila...byl to pro mě celkově relax, milí lidé a já teď takhle blbnu (rozumíš, jako kdybych neblbla celou tu dobu Smějící se)...No jenže to byly všechno jenom upozornění abych tam prostě toho dne nešla. A já neuposlechla a tak to tak i dopadlo...Můžu říct, že ještě měsíc před tím zkolabováním se mi rozbilo moje osobní zrcadlo na líčení a to už jsem si řekla a sakra, co když to znamená "rozbytí mě samotné, když se jedná o osobní zrcátko?" a taky že jo. Rozbití zrcadla nikdy nevěstí nic dobrého...V tomto případě jsem se já sama doslova roztříštila na několik malých kousíčků abych je zas všechny mohla sebrat a poskládat samu sebe konečně, tak jak patřímSmějící se

Teď na chvíli odbočím, nicméně pořád k tématu, mamce jsem k narozeninám téhož roku dala jednu knížku o vitamínech minerálech a stopových prvcích. Na první pohled se mi ta knížka líbila svým jednoduchým, logickým a přímým zpracováním i pro laiky a hlavně jsem veděla, že přesně takový styl knížky by mamka zrovna uvítala. No a největší vtip je v tom, že jsem tu knížku nekoupila mamce, nýbrž sama sobě, protože mamka mi s tou knížkou doslova zachránila život! Prostudovala jí od A do Z skrz na skrz a jelikož knížka pojednává o tom jaké projevy mohou mít ty které nedostatky vitamínů okamžitě nasadila svojí kůru a začla mě ládovat vitamínem horem dolem...Zezačátku to organismus ani nevstřebával a šlo to hned ven, pouze to mnou prošlo a tělo si z toho nic nevzalo, nicméně pomalu, ale jistě se to vše začalo obracet k lepšímu a tělo na přísun tolika vitamínů denně, začalo reagovat a dávat mi zpětnou vazbu. Postupně začaly odcházet úzkosti, paniky, bušení srdce, návaly horka, nevolnosti, bolesti hlavy...Pomaloučku, ale jistě jsem se mohla už i trochu najíst, napít a i spánek se zkvalitnil a zlepšil. Taky ze mě už nebyl tak hrozně ustrašený uzel plný strachu ze všeho možného.

V tom jsem se taky vykašlala na všechny doktory, psychology, léčitele a terapeuty, protože mi došlo, že tudy cesta fakt nevede, že si budu muset pomoct sama a rozhodla jsem se vzít svůj život do vlastních rukou. A protože jsem měla vnuknutí ohledné jógy, začala jsem jí denně cvičit a ta mi naprosto vyrovnala mojí skřivenou páteř (což je základ všeho), kterou jsem měla jak paragraf. Trpěla jsem od dětství skoliosou a kyfózu zároveň, kdy jste u mě v plavkách mohli doslova vidět vybočení páteře do levé strany, což nebylo na pohled nic moc hezkého u tak, jinak docela hezké a pohledné slečnySmějící se. Dnes jsem krásně narovnaná. Jóga mi nejenže pomohla s páteří, ona byla druhou věcí po knize, která mě zachránila po všech stránkách po kterých vůbec člověka zachránit lze...Nechápala jsem jak mě to nemohlo napadnout dřív, ale byla jsem vděčná vůbec za to, že ke mě takova informace přišla ať už to bylo v jakýkoliv čas.

Tak týden před mým kolabsem jsem měla sen do kterého mi přišel asi nějaký můj osobní průvodce a dost hnusně mi zdělil, že jestliže laskavě nezačnu se svými nadledvinami něco dělat, tak bude konecPřekvapený Ráno jsem tedy celá šťastná, že konečně vím příčinu toho co mi je, letěla na internet a hledala vše o nadledvinách. Bohužel jsem se však na netu dozvěděla, že můj stav je opravdu život ohrožující a běžné rady a postupy ke kterým jsem na internetu pro zlepšení stavu svých nadledvin, došla mi už nijak nepomáhali, takže jsem zůstala hrůzou přimražená s tím, že už mi není pomoci, že už je pozdě a že všechno co jsem mohla jsem už podělala a vrátit to nelze. Tak jsem si už v hlavě spřádala plán, jak až zemřu, budu ty nahoře prosíkovat ihned o další život, abych to honem mohla co nejrychleji napravit...Smějící se

Do toho všeho jsem ještě dělala řidičák, což byla další věc kteoru jsem moc nevychytala, protože je jasné, že jsem byla maximálně nesoustředěná, roztržitá, furt jsem všechno zapomínala a nedokázala delší dobu vůbec udržet pozornost, a to je u řízení samozřejmě základ. Nedivím se, že se mě pan intruktor ptal jestli mi náhodou něco není, jestli jsem zdravá a vpohodě. No nebyla jsemUsmívající se

Dávejte si taky velký pozor na svá přání, jelikož já v jedno období, kdy jsem byla velmi šťastná a cítila jsem se tak že bych zvládla téměř cokoliv, jsem si říkala: "týjo s tímhle stavem by byla brnkačka se vyléčit z psychické nemoci sama, to bych si přála vyzkoušet" no a bylo to...A také si dávejte pozor na to u čeho říkáte nikdy, nikdy bych neudělala tohle a tamto...protože právě to budete jednou muset udělat MrkajícíV návalu radosti jsem vyřkla ještě jedno přání, a to stát se aspoň nachvíli někým jiným a moct ho díky tomu pochopit. Nu stalo se. V období kdy jsem se na nějakou dobu stala moji mamkou jsem ji pochopila, příjmula se vším všudy, odpustila a tím pádem si vyřešila vztah k ní, kdy se zlepšilo i její chování ke mě samotnéUsmívající se

Jednou když jsem byla v tomto "polomrtvém" stavu u našich, a v noci neustále přemýšlela nad tím zda mám zase začít brát antidepresiva nebo ne, jsem nemohla usnout dokud jsem je prostě nevyhodila do koše. Doslova mě ti nahoře nenechali spát a stále mi do hlavy hučeli - antidepresiva ne, ne, ne, ne! Ustalo to jednoduše až potom co jsem uposlechla. Asi kdyby na mě takhle doslova až skoro nekřičeli, bych je zase začla poslušně zobat a to už bych potom možná nemusela rozdejchat nikdy.

Vratmě se zpět. Po poslední hodině lymfodrenáži jsem jela celá udychaná a rozklepaná domů a říkala si ať to zvracení, které na mě šlo, vydržím až domů. Vydržela jsem a doma se totálně sesypala, nevím proč, ale intuitivně mě napadlo dát hlavu pod ledovou sprchu, což v minimální míře pomáhalo. Mezitím jsem na přítele křičela ať zavolá sanitku, že už to nezvládnu...Záchranka odmítla přijet, že prý mě má dovést přítel. To bych ale nedala, takže jsem zvedla telefon já. Paní po tel mě stihla seřvat, že nemám takhle dychčit jak s jazykem na vestě, že budu mít hypertenzi, no asi takovou věc vůbec nevím, jenže to už jinak dýchat ani prostě nešlo. Bylo mi přííšerně! Záchranka přijela, naložili mě a v sanitce jsem dostala takový silný záchvat až jsem s sebou mlátila, škubala, házela, propínala se a 3x spadla do bezvědomí, takže oči v sloup, ale přesto všechno jsem vnímala víc než dost. Nic jiného než mi dát nohy nahoru a hlavu dolů je samozřejmě nenapadlo, nicméně to můj stav ještě mnohonásobně zhoršovalo, takže jsem jim musela už tak dost polomrtvá naznačovat, že potřebuji mít hlavu co nejvic nahoře jinak zase padnu do mdlob...Chudáci semnou museli zastavovat na dálnici, aby přišel na pomoc i řidič. Neustále při tom vyvolávali nějakým doktorům co semnou, že si nevědí rady.

Kromě toho, že jsem téměř hmatatelně cítila jejich strach o mě, což mi v tu chvíli moc nepřidávalo, mě rychle napichovali na všemožné hadičky, jsem cítila co se semnou děje jakoby na "nehmotné" úrovni...Jelikož jsme téhož dne mezi sebou měly s jednou maminkou větší neshodu ohledně jejího syna, jsem i na tu dálku v sanitce cítila její "útok" na mou osobu v podobě jejích surových myšlenek, které mi vlastně kvůli tomu jak jsem byla nemocí oslabená a na jedné úrovni bez energetické ochrany způsobily ten záchvat a mdloby. Poprvé v životě jsem cítila, a měla možnost zjistit jak se cítí a co, že se to vlastně děje s lidmi, kteří na nás v televizi při záběrech v blázinci působí jako vyšinutí jedinci. Opak je pravdou, vyšinutí jsou z toho, že jim chybí ochranna výbava, která je pro přežití zde na Zemi obrovsky důležitá a se kterou se sem rodí úplně každý. Jenže my si jí svým nevhodným životním stylem ničíme a poté nejsme schopni zvládat třebas ani běžný každodenní život bez notné dávky stresu a strachu. A to je třeba napravit. Rozhodně se to, ale nenapravuje zobáním léků. Ty naší obranu naopak ještě více snižují.


Masky na vlasy: Natura Siberica, Alverde, avokádová a kokosová

28. ledna 2018 v 23:31 | Dominika |  Masky na vlasy
Maska na vlasy - avokádo, banán a kokosový olej

Zároveň s avokádovou maskou na obličej jsem si dělala i avokádovou masku na vlasy. Bohužel nemohu říci, že by avokádo bylo tak vhodné na vlasy jako je vhodné na pleť a této masce nepomohl ani ten kokosový olej, jelikož toho se tam dává jenom trochu. Jak jsem z avokáda byla nadšená na obličeji, tak z avokáda na vlasech jsem byla spíše zklamaná. Ale možná to bylo tím, že jsem si to nerozmixovala a měla v masce hrudky a kousíčky avokáda, které se mi potom dostaly do vlasů spolu s banánem. Banán mi vlasy krásně provoněl, nicméně nezaznamenávám na této masce na vlasy nic zvláštního, nic z čeho bych byla nějak překvapená. Žádné účinky na konečky vlasů ani na vlas jako takový, jsem neviděla a to ani přesto, že si masky na sobě nechávám docela dlouho, často i překračuji doporučenou dobu. K této masce se znova určitě nevrátím, avokádo na vlasy tedy nedoporučuji.

Foto avokádová maska:


Maska na vlasy - kokosový olej, máslo, olivový olej, vajíčko

Naopak zase tato maska, která se doporučuje na velmi suché a zničené vlasy u mě dopadla perfektně a nejlépe ze všech masek na vlasy. Nemyslím si, že mám nějak enormně zničené vlasy, nicméně je mam hodně husté a s mými vlasy si zatím poradila pouze tato směs a dokonce šla i perfektně smýt na to, že jsem tam přidala celé vajičko i s bílkem. Kokosák je celkově něco, co já miluju a používám snad na všechno. Máslo jsem na sebe nikdy nikam v žádné podobě nedávala, ale tady se hodilo skvěle. Olivový olej se přidává skoro do každé masky na vlasy a taky je to jedna z nejlepších ingrediencí v nich. Tato maska splnila vše co jsem potřebovala, o co mi šlo a i něco navíc. Vlasy se mi krásně leskly, konečky dostaly potřebnou výživu a šly dobře rozčesat. Účinek této masky byl znát i po druhém umytí vlasů. K masce se určité vrátím, za sebe určitě doporučuji. Maska ale podle mého není určena na velmi jemné a řídké vlasy, neboť by jejich jemnost ještě víc podpořila.


Maska na vlasy Alverde nutri-care 5 v 1

Tato maska na vlasy je naprosto skvělá a boží. Krásně voní, má perfektní konzistenci, dobře se smývá a vlasy jsou po ní nádherně zhydratované, lesklé a plné síly. Této masce nemám co vytknout, snad jen to, že je pouze v balení na jedno použití a to mě docela mrzí, uvítala bych normální klasické balení na vícero použití. Alverde mě se svými maskami velice mile překvapila takže se určitě k této masce za 20 kč, 20 ml vrátím. Za sebe každopádně doporučuji. Funguje jak má.

Foto Alverde maska na vlasy nutri-care 5 v 1:


Natura Siberica - objemová maska na vlasy bílý cedr

Tato maska na vlasy, která má 200 ml mě u nás ve zdravé výživě stála 195 kč. Bílý cedr obsahuje vitamín A, aminokyseliny a stopové prvky, které jsou zapotřebí pro udržení síly a zdraví vlasů, urychluje regenerační procesy, dodává jím lesk. Řasy z Faerských ostrovů jsou bohaté na vitamíny A, B1, B2, B6, B12, C, E, stopové prvky a jód, čímž přispívají k obnovení zdraví vlasů po celé délce, dávají jím přirozený lesk a hydrolyzovaný keratin zlepšuje strukturu vlasů a dává jím pružnost. Hydrolyzované pšeničné proteiny a soubor aminokyselin napomáhá obnově vlasové struktury a udržuje požadovaný objem účesu. S touto maskou jsem také spokojena a doporučuji jí dále. Vlasy po ní mám hebké, ale zároveň drží svůj objem, plus mám s touto maskou na vlasech vitamínovou bombu, což taky odvádí svou kvalitní práciMrkající

Foto maska na vlasy Natura Siberica na objem s bílým cedrem:
A co vy? vyzkoušeli jste nějakou z těchto masek? vyhovují vám nebo se k nim už znovu vracet nebudete? Pište do komentářůMrkajícíMoje oblíbené písničky

26. ledna 2018 v 16:54 | Dominika |  Songy a videa
Poslední dobou poslouchám dost českých písniček. Jedu pořád dokola ty samé a vůbec mi to nějak nevadí a tak vám sem na ně chci hodit odkazy.

1. Tereza Kerndlová - Přibliž mě blíž: naprosto boží a skvělá písnička do které jsem se ihned zamilovala a u které jsem prožívala euforii a husinu.


2. Další super česká pecka je v podobě Christiny Delaney - Jdu dál

3. Tutovka, která se mi hrozně moc líbí je písnička S hudbou Vesmírnou - Je nám těplo, která je dobrá hlavně pro letní dny, plná energie a života, kdy jeden ze zpěváků je i Jirka Mádl a velmi krásná a nadaná Dominika Zeleníková:


4. Videoklip s písničkou, která mě totálně dostala svou upřímností a pravdivostí je od Ektora - Peníze feat. Rytmus:


5. Nádhernou zvučnou melodií také disponuje song Cavalier a Ben Christovao - Nemůžu si dovolit6. Patří také hezké písničce, v tomto případě od Raega - Bez tebe, který měl dlouhodobou přestávku a až teď nedávno vydal tuto píseň


7. Hodně dobrý a trefný rap je například Plexo a Infinit - Votrelec


8. Další krásná, romantická, písnička, sic už né česká, ale moc pěkná je od Tiffany Alvord - Baby i love you


9. Pak tady mám ještě i nějaké české, vánoční videoklipy, které se mi moc líbí, první od Ewy Farné - Vánoce na míru10. Dominika Mirgová - Šťastné a Veselé, jemná, příjemná píseň. Koukám že je to samá Dominika i v těch vedeích Smějící se11. Song od naší české youtuberky, kterou mám ráda Shopaholic Nicol - Ztracená, myslím, že píseň se jí moc povedla, má krásný, zajímavý, jedinečný hlas


12. Je taková krásná, spirituální melodie od úžasného, nádherně vyhlížejícího zpěváka Estas Tonne Live concert13. Předposlední píseň nevím ani jestli je píseň a jak tento druh hudby nazvat, jedná se o Mongolskou kapelu, taky je proto asi taková úplně jiná, ojedinělá a netradiční. Né každému taková hudba sedne, nicméně mě se moc líbí. Písnička začíná až od času 3:32 tak si to klidně přetočteMrkající:14. Poslední co úplně miluju, je tahle melodie, kterou mám od přítele a která mi také právě připomíná jeho vlastní duši. Kdybych měla za úkol jeho duši nějak ztvarnit nebo dát do hudby, určitě by to byla tahle, tak krásně vystihující až z toho mám mráz na zádech NevinnýMožná se divíte jak velkou a rozdílnou škálu hudby jsem vám sem dala, nicméně přesně taková já jsem. Stejně tak jako mám ráda všechny barvy a všechny módní styly, tak poslouchám od všeho něco, kromě country a dechových písniček není nic co by mi vadilo. Pokud se mi líbí zpracování písně, která má zvuk a melodii, ráda si to poslechnu a možná i zařadím do svého žebříčku MrkajícíUrčitě mi dejte v komentářích vědět jak se vám líbí tyto skladby a klidně hoďte odkazy na svoje oblíbence Usmívající se

Masky na obličej: Alverde, Natura Siberica, avokádová a tvarohová

26. ledna 2018 v 13:53 | Dominika |  Masky na obličej
Maska na oblicej - ovesné vločky, tvaroh, kakao, olivový olej a med

Tato maska na obličej mě celkem zaujala svým složením, které mě lákalo vyzkoušet. Nikdy bych neřekla, že se tolik hodí ovesné vločky na pleť a že udělají tolik práce s pleťí. Nicméně mi v této masce moc nevyhovoval samotný tvaroh i přesto, že si myslím, že tvaroh je jedna z nejčastějších přísad do masek na boličej. Já mám celkově na ty vlasy i na obličej radši mastnější ingredience, a to alespoň co se týče mojí pleťi, není nijak zvlášť suchá. Po této masce jsem nezaregistrovala žádnou větší změnu. Nemám pocit, že by mi maska pleť zregenerovala, zhydratovala, zjemnila či vyžívila, navíc mě po jejím umytí pleť trochu pálila a svědila. Jen je celkem škoda, že jsem se s ní nevyfotila, protože to vypadalo jako kdybych měla na obličeji konzervovaného tuňáka a kdo ví, možná by ten tuňák byla i lepší volba. Tato maska mi tedy celkově vůbec nevyhovovala, tudíž jí znovu nedoporučuji, kdybych jí však ještě někdy dělala, tak bych do ní přidala víc toho oleje a medu Usmívající se

Foto tvarohová maska:


Maska na obličej - Alverde šípková růže s bambuckým máslem

Mezi mojí, zatím nejoblíbenější masku, která se dá koupit v DM drogeriích cca za 25 kč a je od značky Alverde, patří maska šípková růže s bambuckým máslem. Tato maska nejenže krásně voní, ale pleť nádherně propne, vyhladí, zjemní a projasní. Maska se dá koupit bohužel jen v pytlíčkách jakoby na jedno použití, což mi docela vadí. Za prvé je na jedno použití v tom pytlíčku té masky hodně, řekla bych, že tak pro dva lidi, a když jí člověk otevře a ihned nespotřebuje, kam jí jako uloží aby mu neseschla nebo se nevylila ven? Je to spíš takové cestovní balení. Přemýšlím, že i přes to, pro mě, nevyhovující balení se k ní vrátím, za mě je to jednička v pleťových maskách, takže určitě doporučuji dál, ve velkém!Usmívající se

Foto Alverde maska šípková s růží a bambuckým máslem:Maska na obličej - avokádo, ovesné vločky, med a citon


Naopak zase mezi mojí nejoblíbenější masku domácí, patří pleťová maska z půlky rozetřeného avokáda promíchané s jemnými ovesnými vločkami, lžičkou medu a kapkou citrónu. Tato maska je vhodnější pro sušší typ pleti jelikož avokádo je samo o sobě mastnější. Maska z avokáda pleť krásně zjemní, vyživí, regeneruje, omlazuje a v ní obsažený citón pleť zároveň i perfektně vypne. Pleť je po této masce úžasně hydratovaná a hebká jako dětská prdelka Smějící seNa tuto masku si opět brousím zuby Úžasný

Foto avokádová maska:

Maska na obličej - Natura Siberica s okamžitým efektem


Na tuto masku jsem se docela dost těšila, nicméně jsem bohužel zklamaná. Maska hezky voní, na pohled má i příjemnou konzistenci, jenže když si jí dáte na obličej vytvoří vám spíš pocit, že to není maska, ale krém na obličej a po jejím sundání máte na obličeji pocit mastného filmu, což není nic moc příjemného. Tato maska slibuje okamžité zlepšení vzhledu pleti, kterou rozjasní a osvěží. Prý vyhlazuje a zlepšuje strukturu pokožky, eliminuje příznaky únavy a vitamíny C, E, F zahrnuté do masky mají aktivovat intracelulární metabolismus a neutralizují negativní účinky volných radikálů. Ženšen v ní obsažený tonizuje pokožku a zlepšuje její elasticitu. Biosacharidy zase hydratují a zvláčňují pokožku. Maska v sobě možná má nějaké ty vitamíny a je přírodního složení, ale mě prostě nevyhovuje. Znovu bych si už tuto 75 ml masku za 160 kč v naší zdravé výživě, nekoupila.

Foto maska Natura Siberica s okamžitým efektem:


Co vy ženy, používáte masky na obličej? která vám vyhovuje nejvíc? máte nějakou svou oblíbenou? pište do diskuze Mrkající

Těstoviny s 3 druhy papriky

18. ledna 2018 v 14:50 | Dominika |  Těstoviny
Ingredience:

Těstoviny penne, cibule, červená, žlutá a zelená paprika, kuřecí prsa, olej, sůl, pepř, mleté chilli, kmín, česnek, mléko 300ml

Postup:

Omytá kuřecí prsa si nakrájíme, osolíme a opepříme a vhodíme do hrnce s olejem a osmahnutým prolisovaným česnekem. Osmahneme a poté vyndáme. Na plátky nakrájené papriky vhodíme do hrnce a osmahneme. Přihodíme k paprice i cibuli nakrájenou na nudličky a vše dobře okořeníme. Promícháme a zalijeme mlékem. Přimícháme k tomu těstoviny penne, dávku dle potřeby. Necháme uvařit až do změknutí těstovin a podáváme.


Těstoviny s 3 druhy papriky:


Dobrou chuťUsmívající se

Kuřecí křidýlka

18. ledna 2018 v 14:31 | Dominika |  Masité
Ingredience:

Kuřecí křídla, sůl, pepř, mletá paprika, grilovací koření, zelenina, olej

Postup:

Omytý kuřecí křidélka si osolíme, opepříme, polijeme olejem a okořeníme svým kořením, já dávám většinou mletou papriku a grilovací koření. Poté dáme křidélka na plech a necháme péct v troubě. Ke křidýlkám si můžete udělat jako přílohu čerstvou zeleninu, opečenou, grilovanou nebo hranolky, chleba či opečené brambory, fantazie se meze nekladou.

Foto kuřecí křidýlka:

Přeji Vám dobrou chuťS vyplazeným jazykemTěstoviny s lososem

18. ledna 2018 v 14:13 | Dominika |  Těstoviny
Ingredience:

Těstoviny penne, losos, smetana ke šlehání, niva, máslo, česnek

Postup:

Těstoviny si uvaříme ve vroucí osolené vodě. Lososa si nakrájíme nebo natrháme na kostičky a na pánvi kde máme kousek másla a rozetřený česnek, osmahneme. Poté zalijeme smetanou a přidáme nastrouhaný sýr nivu, ohřejeme a zálivku můžeme podávat na talíř s těstovinami.

Foto těstoviny s lososem:

Přeji dobrou chuťUsmívající se
Těstoviny s tuňákem a zeleninou

17. ledna 2018 v 11:52 | Dominika |  Těstoviny
Ingredience:

Těstoviny penne, smetana ke šleháni, tuňák v konzervě, kukuřice, hrášek a pazmerán

Postup:

Uvaříme si v osolené vodě těstoviny penne. Až budou těstoviny hotové a odlijeme z nich vodu, přidáme k nim kukuřici, hrášek a tuňáka bez jeho šťávy, stejně tak uděláme i u konzervované zeleninyMrkající. Zelenina může být buď konzervovaná nebo mražená. Vše promícháme dohromady a zalijeme smetanou. Necháme v hrnci či na pánvi ještě chvíli zahřát a přitom tam vložíme nastrouhaný parmezán, který tam necháme krásně rozehřát. Po chvíli můžeme stolovat. I když jídlo na oko nevypadá úplně nejlíp, tak ho miluju. Je rychlé, levné a vynikající S vyplazeným jazykem

Foto těstoviny s tuňákem a zeleninou:


Prosím, nechte si chutnat Usmívající se