Jak ženy a muži vnímají Valentýn

28. února 2018 v 20:53 | Dominika |  NázoryJe pro všechny opravdu, tak moc důležitý svátek zamilovaných jménem Valentýn, nebo se v tomto případě jedná pouze o masmediální tlak, který nás zbytečně nutí kupovat všechny ty "přeslazené" věcičky?

To co má pro jednoho velký význam, pro druhého nemusí znamenat vůbec nic a stejně tak je to i naopak. Například můj chlap nějaký svátek zamilovaných vůbec neřeší a řešit asi ani nikdy nebude. Tvrdí, že je to "trapnej Americkej svátek".

Asi to samé bych já řekla na jeho oblíbený a celým světem tak opěvovaný seriál Simpsonovi. A nějak mi toto tvrzení nevadí ani u Valentýna. Nicméně některých z dam by se to mohlo náležitě dotknout. Ptáte se proč?

Jeden z důvodů může být, že tyto dámy svou vlastní hodnotu posuzují podle věcí zvnějška. A tlak společnosti je nutí si vytvářet "smyšlenku", že pokud jim chlap na Valentýna nic nedá, nemá je vlastně rád. Je to taková dobrá, podvědomá masáž a hra s naši myslí a kdo se chytne "vyhrává" červené plyšové srdíčko! No, která žena by této možnosti neodolala.

Já všeobecně celkově moc svátky neřeším. Jak svátky jmen, tak svátek Valentýn a ani výročí seznámení. Není to pro mě zas až tak důležitá událost a myslím si, že je to z jednoho celkem prostého důvodu. Když má totiž člověk celkově spokojený partnerský vztah, nemá potřebu si ho nějak kompenzovat v podobě někým vymyšleného svátku lásky. Proč si radši neudělat vlastní svátek nebo svátek z každého nového dne? Proč nežít v lásce a zamilování každičký den, ale vynahrazovat pro to pouze jeden jediný den v roce? Láska přeci není pouze o tom, že mi partner něco koupí, ale především o tom, že mi jí projevuje svými skutky po čas celého společného života.

Koho to takhle baví a pro koho ten svátek zamilovaných vlastně slavíme? Skutečně jím oslavujeme náš pěkný vzájemný vztah, nebo jen bezduše odevzdáváme naše těžce vydělané peníze do rukou obchodníku? A opravdu si myslíme, že se kvalita našeho vztahu dá měřit podle toho, zda slavíme nebo neslavíme Valentýn? Proč žena má větší tendenci než muž, tomuto novodobému trendu podléhat? Je to díky tomu, že ženy jsou založené více přes city, než muži, na něž komerce velmi dobře zabírá a působí?

Čeho jsem si také všimla, je, že pro single lidi tenhle svátek znamená celkem nepříjemnou, někdy až pekelnou záležitost u které jen radostně očekávají její zdárný konec. Všude samá srdíčka, přáníčka, růžičky, svíčičky a zamilované páry v nich často probouzí pocit nedostatku a následný osten žárlivosti.

Nutno říci, že v obchodech se na toto téma, asi na jako každé jiné, "řádí" už cca měsíc dopředu a někdy, když na vás ihned při vchodu útočí tuna růžových balónků ve tvaru srdíček, je to celkem otrava.

Celkově mám pocit, že z většiny části tento svátek mnoho mužů neslaví, a když ano, tak jen proto, že si to tak přeje jejich drahá polovička. Vždyť co by na to přeci řekly kamarádky?

Někdy mi už tento svátek plný businessu fakt připadá, že je pouze o tom, která že to dostala větší, hezčí a dražší kytici? Na kterou, že si to partner vzpomněl a na kterou ne? Ať je o čem a o kom se bavit, hlavně že to nebude o nás samotných.

Kdyby to bylo pouze na mužích, možná bychom nic takového ani neslavili. Vždyť mnozí z nich jsou rádi, když si vůbec vzpomenou na manželčiny narozeniny, natožpak ještě řešit nějaký nově nabitý americký svátek, který je tady jen proto, aby z nás obchodníci vytřískali co nejvíc peněz. Docela zbytečnost, nemyslíte?

Ale zase na druhou stranu si myslím, že je celkem fajn pokud tento svátek muži využijí například pro žádost o ruku své přítelkyně. To jistě ocení i ony.

Někteří z vás si mohou také pokládat otázku, když už tady ten svátek je, proč si ho vlastně neoslavit a nevzít ho jako příležitost k tomu, moct znovu své polovičce ukázat jak moc ji mám rád a jak moc mi na ní záleží? Možná si říkáte, svátek, ne-svátek. Vždyť je to vlastně fuk, na svátku a jeho pocházejících kořenech a záměrech vytvořených těmi nad námi nesejde. Vytvořme si z toho svůj vlastní svátek se svým vlastním záměrem, jež bude láska a ta má přeci vlastnost přetvořit vše v krásné, no ne?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama