Mořská menstruační houba

24. února 2018 v 19:37 | Dominika |  Dámské hygienické potřeby

Už delší dobu jsem hledala nějakou vhodnou variantu za obyčejné, bělidlem napuštěné, vložky a tampóny. Zkoušela jsem i přírodní vložky a tampóny, ale ani jedno mi nějak nevyhovovalo a navíc je to celkem drahá záležitost. Přírodní tampóny nic nevydržely, pokaždé jsem protekla, jak kdyby ta krev ten tampón doslova obcházela a tekla přes něj. Anebo zase nasákl za půl hodiny a mohla jsem jít zase měnit, takže nepřicházelo v úvahu ho používat na noc, jednou jsem to zkusila a ráno mě čekaly ukrutný bolesti břicha a celý červenej zadek. Přírodní vložky ty jsou zase moc tenký, je jich málo a jsou předražený.

Co se týče kalíšku, tak ten jsem prodala, jelikož jeho velikost pro mě byla nevyhovující, koupila jsem omylem větší.

Koukala jsem ještě i na látkové vložky, které by vyšly asi nejlevněji, ale nějak si neumím představit to prát. Mám pocit, že bych z toho tu krev ničím nedostala, stačí mi jednou protéct na kalhotky a už to je docela naprd, takže tohle musí být docela síla a nosit furt sice vypraný, ale na první pohled špinavý vložky se mi teda fakt nechce. Tak jsem nakonec skončila u menstruační houby, o které vám právě teď chci psát.

Mořské houby se sbírají v oblastech teplých moří - Floridy, Kalifornie, Mexického zálivu a Karibiku. Houby nejsou nijak chemicky upravovány a jejich používání nezatěžuje přírodu. Obsahují množství minerálních, tělu prospěšných sloučenin, např. anorganické soli sodíku, jódu, brómu a křemíku.

Jedná se o mořského živočicha. Tvoří jej dvě vrstvy buněk a dutina, uvnitř které dochází ke zpracování potravy - planktonu či organických částeček. Potrava se dovnitř dostává několika přijímacími otvory za pomoci bičíků a je vyvrhována jedním otvorem umístěným ve spodní části těla. Houby mají skelet tvořený oxidem křemičitým nebo uhličitanem vápenatým.

Mořské houby jsou tedy hermafroditi se schopností produkovat pouze jeden typ gamet, takže vždy hrají jen buď mužskou, nebo ženskou roli. K oplodnění dochází uvnitř těla samičky tak, že přijme samčí pohlavní buňky volně se pohybující ve vodě. Larvy jsou následně vypuzeny a pohybují se i několik dní ve vodním sloupci. Poté dochází k jejich usazení a růstu. V dalším reprodukčním cyklu mohou jedinci svou sexuální roli změnit.

V moři houby pokrývají kameny a skály nebo se mohou vyskytovat jako tzv. "volně stojící". Ty jsou zajímavé roztodivnými tvary, škálou barev, ale někdy také svou monstrózní velikostí. Houby žijí v hloubce 5 až 60 metrů i hlouběji.

Mořské menstruační houby jsou jako jedna z variant menstruační hygieny. Houby se používají podobně jako tampóny. Mají velmi jemnou strukturu a vysoce savé vlastnosti. Velmi snadno se zavádí, netlačí a jsou skladné.

Přírodní houba neobsahuje na rozdíl od většiny tampónů žádné dioxiny, bělidla, a syntetická barviva, která mohou narušit vaginální prostředí. Houby nejsou nijak chemicky upravovány a jsou velmi šetrné k životnímu prostředí. Mořských hub je na trhu již nepřeberné množství takže si můžete vybrat dle svých potřeb, parametrů a užití.

Jedna mořská houba vydrží přibližně 6-12 měsíců. Záleží na délce cyklu ženy, která ji používá i na tom, jak se o houbu stará. Čištění, dezinfekce i způsob uložení v době mimo menstruaci jsou velmi důležité z hlediska hygieny i životnosti houby.


Cena této mořské menstruační houby se pohybuje kolem 200 Kč. Za sebe bych chtěla říct, že mě menstruační houba sbližuje více sama s sebou. Je pravda, že poprvé když jsem si jí vyndavala, potom jí ždímala a dívala se na to, tak se mi u toho udělalo zle, na omdlení. Nicméně poté co jsem si zvykla mi příjde, že ta vaše krev, kterou vidíte jak odtéká, máte jí mezi prsty, na ruce a celkově se dotýkáte té teplé houby, tak se jako žena více spojíte se svým ženstvím, je to hodně osobní, hluboké a má to podle mě svou velkou, vnitřní podstatu, ať už to zní jakkoliv MrkajícíOosbní zkušnost je prostě k nezaplacení, také by mě něco takového nikdy nenapadlo.

Výhody:
  • Zavedení je snadné a houba nikde netlačí, je pohodlná a zcela se přizpůsobuje tělu ženy.
  • Nenarušuje přirozené PH poševního prostředí a nevysouší sliznici.
  • Obsahuje velké množství minerálních, tělu prospěšných látek.

Velikosti:

S - pro slabou menstruaci, pro konec nebo začátek menstruace a pro ženy s úzkou pochvou.

M - pro normální až středně silnou menstruaci a pro ženy, které běžně používají tampóny středních velikostí.

L - pro silnou menstruaci a pro ženy po porodu.


Použití a péče:

Před zavedením je nutné houbu navlhčit, protože suchá houba je tvrdá. Vlhkou houbu snadno zmáčknete a prsty ji zavedete dovnitř do pochvy. Po nějaké době (dle síly menstruace) je nutné houbu vyndat, vymýt pod tekoucí vodou a vyždímat. Poté jí můžete opět zavést.


Po každé menstruaci je nutné houbu dezinfikovat pomocí z 3 možností:


Solné koupeli:

Nejlepší je originální přírodní sůl z Mrtvého moře z Izraele s vysokým obsahem draslíku, hořčíku, brómu, důležitých minerálů a stopových prvků. Určená přímo k čištění mořských hub. Tuto sůl, kterou zakoupíte na internetu, rozpusťte v přiměřeném množství vody o teplotě okolo 37°C. Houbu do toho ponořte a opakovaně zmáčkněte. Poté jí v tomto roztoku nechte min. 5 hodin. Pro zvýšení účinku soli můžete přidat několik kapek citronové šťávy. Po vyčištění důkladně propláchněte čistou vodou.


100% Tea tree olejem:

3-5 kapek Tea tree oleje smíchejte s cca 1,5 dcl vody. Další postup je stejný jako u solné koupele.


Octovým roztokem:

1 lžičku octa smíchejte s cca 1,5 dcl vody. Ostatní postup je stejný jako výše.


Já houbu dezinfikuji pouze solnou koupelí a Tea tree olejem. Houbu prý lze mít v pochvě zandanou i při pohlavním styku, nevím, radši jsem nezkoušela a asi ani zkoušet nebudu, nechápu, jak bych jí pak dostala ven, krom tlačení, když na sobě nemá žádnou nitku, za kterou bych jí vytáhla. A také jsem si jí sestříhala na ještě menší velikost než je SUsmívající se. Jinak tato houba je super varianta dámské hygienické potřeby!Mrkající


Foto mořská menstruační houba:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama