Duben 2018

O přirozenosti

23. dubna 2018 v 16:44 | Dominika |  Názory

A teď si představte, jak by to bylo, kdyby lidé nemuseli podstupovat tolik nepřirozených věcí.

Přemýšlím nad tím a zjišťují, že kdybych žila na opuštěném ostrově spjata s přírodou bez lidí, tak prostě nemám vlastně žádný problém. Protože problém vyvstává až teprve s konfrontací s lidmi.

Čili všechno to jsou jen pseudo problémy, které ve skutečnosti ani neexistuji. Řešíme problémy které vlastně ani nemáme.

My neřešíme problémy, které máme, my se stále snažíme vyřešit sebe, svou přirozenost.

Každý jsme jiný a tak to prostě je, někdo je citlivější a hned se řekne že si musí řešit svou citlivost, ale proč?

To je jako kdyby si jeden strom musel řešit, že má jiný tvar listí.

Nebo jedna kytka by si musela řešit, že jí vadí víc vody než jiné kytce a že prostě když ji dáme víc vody tak zemře.

Je to prostě holý fakt tak to je a my máme neustálou potřebu to řešit, měnit a předělávat věci k obrazu svému.

Nedokážeme prostě přijmout skutečnost takovou jaká je.

Že když prostě budeme do někoho rýt, tyranizovat ho, šikanovat a ničit tak se může stát, že zemře, protože je prostě citlivější.

My ale furt řešíme tu citlivost místo toho abychom ji přijmuli.

Pořád proti ní bojujeme a snažíme se najít okliky, jak na to, co to asi značí apod. Co to asi značí? Že když kytka potřebuje méně vody, tak ji prostě dáme méně vody bez blbých keců, bez reptání, bez vymýšlení si toho že s kytkou musí být určitě něco špatně a něco blbě či jinak jen proto, že potřebuje méně vody než ta druhá!

A neustále nám to nedá, dumat nad tím jak to udělat, aby ta kytka chtěla a potřebovala víc vody?? Jak ji k tomu přimět, přinutit, přeměnit, přelstít, prostě zmanipulovat?

Protože naše mysl potřebuje pořád něco řešit, tudíž vidí problém ve všem, už i tam kde nejsou a ráda o tom přesvědčuje i druhé.

A nakonec to dopadne tak že kytku zničíme, protože naše pokusy hokusy s přeléváním už prostě neunese, nezvládne a podlehne zkáze. Nic jiného jí totiž nezbývá.

A my to stejně nepochopíme. Řekněme si: "ta kytka byla k ničemu, byla moc slabá". A bůh ví, co si ještě vymyslíme za důvody toho, proč uhynula.

Společnost nám nezrcadlí naše problémy, ale to jací skutečně jsme a jak se s tím společnost vyrovnává.


EFT terapie

22. dubna 2018 v 0:12 | Dominika |  Terapeutická léčba
Včera jsem byla v Praze proto, protože jsem tam měla domluvené sezení na EFT terapii. Jedná se o techniku emoční svobody.

Řešila jsem tam s paní terapeutkou Petrou Urbanovou svou fóbii či extrémní strach ze zvracení (emetofobie)

Paní mi byla velmi příjemná a sympatická. Terapie probíhala stylem, že jsem paní popsala dopodrobna svůj problém, ona si to vše zapsala a poté s představou toho nejhoršího, čili zvracení jsem měla všechno co jsem řekla opakovat po ní a ona mi při tom ťukala na akupunkturní místa na těle.

Opravdu jsem měla pocit, že to pomáhá, zabírá a že se toho svého strachu nadobro zbavuji.

Nevím, proč, ale po několika hodinách po našem sezení jsem začala být totálně unavená, vyšťavená, slabá, prostě bez nálady a energie. Doteď netuším čemu to přisuzovat, jestli tomu sezení, nebo tomu, že toho na mě bylo za celý den moc (od rána, jsem lítala po Praze) anebo tomu, že mám před menzes. Možná se to všecko sešlo tak nějak najednou dohromady.

Jenže taky tím, jak jsme celou hodinu povídali pořád jen o zvracení, tak se toho nemůžu z hlavy zbavit. Pořád na to myslím, furt se mi to tam přehrává a taky pořád přemýšlím nad tím, zda jsem se toho strachu už doopravdy zbavila nebo ne....A mám takový neblahý pocit, že ne, že se můj strach spíš jakoby naopak znovu obnovil...anebo, že bych se toho bála už jen ze setrvačnosti, že jsem se toho prostě vždycky bála, tak teď s tím přece najednou nepřestanu jen tak ze dne na den žejo?😂

Mě na tom právě asi nevyhovovalo hlavně to, že se pořád opakují ty stejný, negativní věty, který jakoby cítím reálně u toho zvracení a příjde mi, že to mozek vyhodnotil spíš než, že se toho má zbavit jako určitou programaci na ty věty. A také, jelikož jsem velký realista mnohdy nejde se jakoby znovu vcítit do té vzpomínky tak moc jako kdyby se znovu děla. Příjde mi to dost nereálné, jelikož každý dospělý mozek ví, nebo si aspoň myslím, že by vědět měl, že představa je prostě už jen představa a že žádná představa se s realitou nedá srovnat a že představovat si můžu cokoliv a vůbec se u toho nemusím cítit špatně. Trošku to na mě působí jako kdyby jste se někoho prostě zeptali: "hele a jak by ses cítíl kdyby se stalo tohle a tamto?" ale jak to jako můžeme vědět jak bychom se asi cítili? to neví nikdo a i přesto, že už jsem tu situaci třebas někdy zažila se v ní nemusím znovu cítit úplně stejně...Jednoduše pokud nemám ten skutečný, reálný podnět přímo před sebou tak mi pouze představa k tomu abych se cítila znovu stejně, nestačí. Taky mi přišlo, že ty věty a slova, která jsem po terapeutce opakovala na mě měla mnohem větší a horší vliv než samotná celá vzpomínkaSmějící se Jako nevím no, asi jsem prostě nějaka divnáSmějící seA to mi ještě paní říkala, jak se semnou dobře pracuje a jak to semnou jde hladce. Ale pokud jsem tam v tu chvíli měla pocit, že mi ten strach odešel nebo odchází, tak mi odešel pouze na tu chvíli, což mi opravdu nestačí. Ale když si to tak člověk vezme, kdo by z toho pak nebyl vyčerpaný a unavený, celou hodinu řešit svůj strach...

Anebo je taky docela dost možné to, že se to celé nedokončilo, že je tam potřeba ještě něco dořešit, jelikož k tomu zvracení se mi vztahuje několik dalších záležitostí, jako je třebas to, že mi při zvracení hrozně vadí to, že nad tím nemám pocit kontroly, nad tím co se semnou, s mým tělem a žaludkem děje. Že si to žaludek koriguje sám, bez mé snahy a vůle. Že nevím kdy a jak to příjde. Pak taky vnímám, že je tam strach, hrůza a panika ze smrti, z otravy, z nemoci a nakažení se, z udušení se, z utrpení, z nevolnosti jako takové před tím zvracením než to žaludek vyvrátí. Vadí mi na tom ty zvuky, dívat se na to nemůžu, mám pocit, že musím utéct, zachránit se, že kdybych zvracela tak to nedám, nezvládnu, je to celý prostě nechutný, odporný a podle mě maximálně nepřirozený. Toto všechno v tom mém strachu hraje prostě nezastupitelnou roli. Jedno bez druhýho není a jedno navazuje na druhé, je to celé vzájemně propojené, takže bůh ví, kde jsem k tomu přišla. Jestli jsem nebyla třebas v minulých životech nějak otrávená, nebo jsem se udusila zvratkama, anebo jsem zemřela na nějakou chorobu jako je břišní tyfus apod...

Paní říkala, že si myslí, že to semnou bude ještě tak na další dvě sezení, že tam budou i jiné věci k řešení, což vím a uvědomuji si to, spíš si právě myslím, že semnou to bude na takových dalších 10 sezení, než na pouhé 3😂

Nicméně pořád jsem z toho taková nesvá, nevím co si o tom mám myslet, jak to mám brát, jestli je to dobře anebo špatně a jestli tam vůbec mám ještě chodit.

Jelikož jsem už v minulosti nebyla moc spokojená s jinými terapiemi na kterých jsem byla, tak jsem od tohoto neočekávala nějakou slávu a nedávala jsem do toho až takové naděje. Ale pravdou je, že velké ohlasy lidí na tuto terapii mě docela slušně nabudili.

Už si zase začínám myslet, jestli já nebudu nějaká hříčka přírody, nějaký "ztracený případ" kterému to prostě nefunguje😀

Někdy mám pocit, že jsem celá naruby, ouplně obracená a že to co většině pomáhá, tak mě často naopak uškodí. Nevím kde jsem k tomuto přišla, proč to tak mám, co to má znamenat, jak s tím tedy pracovat a co s tím😏

Jednou mi i jedna paní dokonce řekla (sice v období deprese, ale stejně) že se mi točí čakry v opačném směru než jiným lidem. Což nevím zda je dobře, a vůbec taky nechápu jestli s tím lze žít😂 Spíš to na mě působilo jako kdyby mi řekla, něco ve smyslu, že nejsem lidská bytost, že jsem nějaká uměle vytvořená inteligence😀anebo, že patřím, nebo pocházím z té druhé temné, zlé strany...Tak tedy nevím, co si o tom mysletSmějící se

A jako je to sice fajn, jenže nikde nemám návod na to, jak takhle "obrácená" tady mám fungovat, žit a řešit svá trápení. Když to co pomáhá většině na mě zabírá opačněNerozhodnýSmějící se

Vraťme se, ale k EFT terpii.

EFT je meridiánová terapie řadící se ve světě mezi velmi uznávané techniky energetické psychologie. Je to v podstatě psychologická forma akupresury založená na objevu, že příčinou všech negativních emocí je porucha v našem energetickém systému.

EFT je zkratka anglického označení Emotional Freedom Techniques. Naše akupresurní body se stimulují poklepáváním, ťukáním konečkami prstů a přitom se nahlas opakuje stručně formulovaný problém. Pomocí lehkého ťukání na akupunkturní body při současné koncentraci na své pocity dochází ke změnám v energetickém systému a k jeho navrácení zpět do stavu rovnováhy.


EFT terapie by měla řešit:

 • deprese
 • úzkosti
 • paniky
 • fóbie
 • pocity méněcennosti, nesebedůvěry
 • harmonizaci psychiky
 • odstraňování některých fyzických problémů
 • podporu osobnostního růstu
 • Traumata
 • Emoční nestabilitu (nervozitu, náladovost,mbipolární poruchy, agresivitu)
 • Závislosti (jídlo, alkohol, cigarety)
 • Vztahové problémy, sociální fóbie
 • Psychosomatická onemocnění (migrény, chronické bolesti, ekzém, akné, bolesti zad, kloubů, problémy se sluchem, zrakem)
 • atp...

A co vy? byli jste někdo někdy na této terapii? Pomohla Vám? A na jaký konkrétní problém? U koho přesně jste byli? Doporučujete tuto metodu dál? Je tady vůbec někdo z vás komu tato metoda nepomohla a nefungovala? Probíhalo to u vás stejně nebo aspoň podobně jako u mě? Nebo jste byli na nějaké jiné terapii? Popřípadě na jaké? A co si myslíte o tom mém problému? Myslíte, že tam mám ještě chodit?Vyšehrad

21. dubna 2018 v 22:48 | Dominika |  Výlety a dovolené

Protože jsem potřebovala něco zařídit v Praze, tak jsme to s přítelem rovnou spojili s vejletem v Praze na Vyšehradu.

Docela jsem koukala, že tam mají dobrovolný příspěvek na WC. Ale dobrovolné se myslí v tom, že za jeho použití zaplatit musíte, nicméně je na vás jakou částku, což se mi moc líbí 😊


Více o Vyšehradu:

Vyšehrad je historické hradiště a pevnost na skále nad pravým břehem řeky Vltavy ve čtvrti Vyšehrad v Praze.

Na Vyšehradském hřbitově se Slavínem u kostela sv. Petra a Pavla jsou pochovány významné české osobnosti, nachází se zde i nejstarší pražská rotunda sv. Martina. Od roku 1962 je vyšehradský areál národní kulturní památkou.

K Vyšehradu se váže řada pověstí z počátků českých dějin, založil jej prý bájný kníže Krok. Skutečný vznik knížecího hradiště je kladen do druhé poloviny 10. století. Koncem 11. století zde sídlil první český král Vratislav II., který zřídil vyšehradskou kapitulu. Roku 1420 hrad vypálili husité, v polovině 17. století byl přestavěn na pevnost střežící Prahu od jihu. Od 15. do 19. století byl Vyšehrad s podhradím též samosprávným městem, do roku 1848 podřízeným vyšehradské kapitule a připojeným k Praze roku 1883. V téže době došlo ke zřízení národního pohřebiště a k úpravám Vyšehradu do dnešní podoby. Roku 1904 byl vyšehradskou skálou proražen tunel, který otevřel pravobřežní komunikaci Prahy s jižním okolím.

Zde máte pár foteček z tohoto nadherného, vysoce konstruktivního místa kam se chodí schovávat samotní Pražáci před městským shonem:


A co vy? Byli jste někdy na Vyšehradu? Libilo se vám tam? Byli jste tam i v nějaké restauraci, na občerstvení, nebo jste se stejně jako my po příjemné procházce jen tak rozvalili s ňákou tou sváčou na deku pod strom? Usmívající se


Ledviny nejen z psychosomatického hlediska

17. dubna 2018 v 21:33 | Dominika |  Zdraví
Dnes jsem si pro váš přichystala článek o ledvináchMrkajícíTak snad někomu z vás příjde ku prospěchuUsmívající se

Ledviny

Energetická nerovnováha ledvin vzniká téměř vždy z nedostatku. Nedostatek yangu nebo z nedostatku yinu.

Problémy s ledvinami - led (emocionální chlad ve vztazích)
- vina (pocity viny)

Ledviny jsou dvě (párový orgán) a tak souvisí se vztahy partnerskými, manželskými, mileneckými, ale také rodičovskými a přátelskými. Ledviny mají taktéž souvislost se vztahem k sobě samému a se vztahem k čemukoli jinému, k přírodě, k penězům, k materiálnu, dětem, zvířatům, kytkám, ke dni, k noci, ke spánku, ke stravovacím návykům, k Bohu, atd..

Problémy s ledvinami se projevují také, pokud máme nevhodná přesvědčení a postoje…Celý život je prostě jeden veliký VZTAH! Proto má tolik lidí problémy s ledvinami, protože všichni žijeme ve vztahu k NĚČEMU a NĚKOMU a mnozí o tom třebas ani nevědí, jelikož jejich oslabení se projevuje na našem zdraví všemi možnými způsoby. Ledviny jsou naše životní síla, energie, vitalita a zdraví!

Jejich oslabení přináší strach, kritiku, nejistotu, zklamání, neúspěch. Pokud spolu neumíme žít a máme problém v partnerských vztazích - nejen s partnerem, ale i s rodiči, dětmi, přáteli -, máme-li špatnou komunikaci ve vztazích, i to se může projevit v problémech s ledvinami.

Zeslabují a zesilují je právě naše vztahy. Nedostatek lásky se okamžitě projeví ledvinovým pískem, a pokud máme v sobě i potlačený vztek, tak posléze vzniknou i kameny.

Važte si lásky svých nejbližších a snažte se dávat jim lásku a naučit se ji i přijímat. Zbavte se strachu ze vztahů, jinak se ledviny oslabí.

Ledviny také vehementně, jako snad každý nás orgán oslabuje stres, hádky, upachtěnost, nedostatek objímání, mazlení, hlazení a celkových něžností (nedoňuňanost)

Problémy s ledvinami se projevuji také fobiemi, nevysvětlitelnými a neopodstatněnými strachy, depresí, apatií, rezignací, lhostejností a nezájmem o to mít doma nějaké živé květiny! Jelikož a protože, když jsou ledviny v nepořádku tak se většinou jedná také o oslabení naší 1. kořenové čakry, jež má červenou barvu a jež souvisí s tím, jak moc jsme propojeni s matkou Zemí, uzemnění. Čili ženám může ohromně pomoct "rochnit se v hlíně" je to pro nás ženy přirozené, pečovat o zahrádku stejně tak jako i o naše vztahy v rodině. Zde také pomáhá nosit červenou barvu.


Něco o 1 čakře:

Je-li první čakra otevřená a harmonicky funguje, zažíváte hluboké osobní spojení se Zemí a jejími tvory. Spokojenost, vitalitu, stabilní a vnitřní sílu, materiální jistotu. Cítíte se být zařazeni do přirozeného běhu života a její součástí, jste šťastni. Máte schopnost se prosadit, jste odolní, vytrvalí. Zažíváte zemi, kde můžete dostat všeho co je zapotřebí - jídlo, bezpečí, ochranu… Tím se otevíráte zemi a vše co se vám dostává, přijímáte s vděčností. Je-li, ale první čakra v disharmonii a dráha ledvin se vychýlí z rovnováhy, nebo je slabá od narození, člověk je více ustrašený, trpí nejistotou a má tendenci k ústupu. Ve vztazích se energie ledvin projevuje viděním všeho. A to jak v dobrém, kdy člověk předvídá situace a vidí je z nadhledu, tak i vidí věci větší, než jsou, žárlí a přidá li- se energie jater, může být až agresivní. Při narušené energii ledvin se také člověk ve vztahu cítí často nejistý a snadno osamocený. Hlas může být omluvný, kajícný, roztřesený, plačtivý a člověk se snadno třese i po těle při vypjatých emocích. K ledvinám patří chladné klima, zimní období a noc. Z úseku života je to smrt a období těsně před ní. Ledviny ovládají kosti, hospodaření s minerálními látkami, ovládají kvalitu vlasů, moč, sluch. Pokud má někdo spíše šedavou barvu pleti, může to ukazovat na problémy s ledvinami. Ledviny harmonizují: fazole (tvar ledvin vpodstatě),vařené mořské řasy, avokádo, pohanka, oves, zimní a sušené ovoce. Psychicky pomohou malé výzvy, které se podaří naplnit, pochvala a povzbuzení.

Jelikož ledviny ovlivňuji téměř vše (pokud nejsou ok) jsou úzce spjaty i s hormonálními změnami a s nadledvinami, které produkují hormon stresu jménem kortisol a to někdy dokáže nadělat pěknou paseku.

Čili ledviny v nepořádku se mohou projevovat i takto:

nevolností, vypadáváním vlasu (i s cibulkami), sucha pokožka, opary, rýmy, afty, záněty horních dýchacích cest. Nekvalitní, lámavé, tenoučké, třepivé nehty, které nerostou. Nechutenství. Výkyvy nálad, úzkosti, problémy s tlakem, bušení srdce, bolesti břicha, paniky, nespavost, roztěkanost, nerozhodnost, zapomnětlivost, derealizace, depersonalizace, špatné, rozmazané vidění, nepravidelná, bolestivá a silná menstruace, vaginální výtoky a mykózy, ztráta libida, časté virózy, záněty zvukovodu, bolesti hlavy a za krkem, bolestí a otoky nohou, návaly horka, akné podél čelisti, zvýšená tělesná teplota, snížena imunita a náchylnost na nemoci, zápach z úst, suchá ústa a železitá pachuť v ústech, studené končetiny, třes při nevolnosti, časté močeni, potíže v sexuální oblasti, motání hlavy, šuměni v uších, tmavé kruhy pod očima, motání hlavy, workholismus, hyperaktivita, zácpa, ochlupení žen na bradě i zvýšené ochlupení na celém těle a velká kazivost a bolestivost zubu, nadmněrné pocení.

Pozor! dokonce mohou mít náznaky i hraniční poruchy, mánie a obsedantně kompulsivní poruchy! A tyto negativní myšlenky i v podobě deprese dokáže do vašeho mozku vysílat právě samotný orgán (ledviny) který na tom není zrovna nejlépe a tímto se hlásí o vaší pozornost.

Každá ledvina je navíc spojena s dalšími orgány! Pravá ledvina ovlivňuje naše játra a žlučník, což je spjato s nespokojeností s druhými lidmi a potížemi s komunikací, které vedou až k agresi a zlobě. Levá ledvina je zase spojena s žaludkem a slinivkou, což ukazuje, jak umíme radostně žít. Ledvinové kameny jsou zhmotněním zloby a nezpracovaného vzteku vůči bližním.

Při problémech s ledvinami se mohou zdávat časté sny s vodou, jelikož ledviny regulují množství vody. Hlavní funkcí ledvin v organismu je očištění krve od odpadních látek, které se v ní hromadí (draslík, močovina atd.). Tyto látky vylučujeme spolu s přebytečnou vodou v podobě moči. Čili moč, voda, krev = tekutá forma, tekutina.

Ledviny také v obrovské míře oslabují veškeré chemikálie, léky, hormonální antikoncepce, těžké kovy (amalgám, hliník) alkohol, káva, cigarety, cukr a lepek.

Oslabení může a často vzniká i po chtěné interrupcí (potratu). Právě proto se mnohým ženám poté rozhodí celý hormonální systém. Cítí najednou nevysvětlitelnou depresi, smutek, úzkost, strachy, a jejich sebevědomí, sebejistota a sebeláska klesá na bod mrazu, tyto ženy se z toho poté dlouho, pokud vůbec, nemohou dostat.

Proč? Protože v sobě násilím ukončily nový život, který jim byl dán a poslán na pomoc (tak jako všechno co nám do života přijde) Ukončily tak vlastně VZTAH k děťátku a přinutily k tomu ukončit VZTAH a spojení s matkou i to dítko. A zde se vlastně opět dostáváme k matce, matičce Zemi. Pakliže žena takto ukončí už započatý proces v ní, je to pro její duši i tělo neuvěřitelný šok, čili stres a nápor. Žena tak odmítla stvořit nový život, odmítla spojení (vztah) s matkou Zemí sama v sobě a to se jí následně "vrátilo" v podobě výše uvedených projevů. Zazdila tím úplně své sebevědomí, hodnotu, sebelásku, tu Bohyni (roli matky) sama v sobě a díky tomu přestala zářit (hořet). Vyhasl v ní plamen.

Odmítnutí příchodu dítěte na svět je jednoduše naše nepochopení základních životních principů zde na Zemi. To ukončení je obrovská nepokora vůči životu jako takovému a tak není divu, že ženy od té doby jen chřadnou a chřadnou, místo toho aby se ze života, mateřskosti a své ženskosti radovaly, spíš tu ženskost v sobě udusily, zadupaly a potlačily. Tyto ženy si zablokovaly i 2. Čakru (oranžová barva/sexualita). A první a druhá čakra spolu úzce souvisí.

Pokud tedy neplánovaně otěhotníte, věřte, že Vesmír se vždy spojí, tak aby vám ve vaší cestě s dítkem pomohl! A navíc dítko si to samo vybralo.

Dávejte si prostě pozor na své počínání a rozhodujte se s rozvahou, neboť se vám mohou vaše skutky neblaze vymstít. Veškeré činy se zapisují do vašeho informačního pole a na základě nich se utváří vaše realita.

Protože právě kvůli tomu potom ženy prožívají po interupci podobné stavy jako kdyby byly znovu těhotné (vykyvy nalad, otoky nohou, nevolnosti, navaly horka apod) Ukončili proces těhotenství předčasně, umělým zásahem a těhotenství se teď jako kdyby musí dokončit a jedna z možností jak, tak v podobě oslabení ledvin. Obdobně se mohou cítit i ženy v přechodu.

Vše se děje pro nějaký důvod a nikdo nezná vás a vaše tělo tak jako vy, takže také pouze vy si můžete pomoci nejlíp. Vždy jednejte pouze v souladu se sebou samým a nedávejte na druhé a jejich domněnky o vás. Naslouchejte všem trkům a náznakům, které vám život přináší, naslouchejte samy sobě, i kdyby vám celý svět řekl NE a otočil se proti vám zády, jste to vy, kdo drží svůj život v rukou… A i kdyby ne, nic se neděje. Ono vás to stejně vždycky zas a znovu hodí zpět k sobě samým, abyste konečně procitli. V tom máte tu jedinou jistotu!


Něco ke 2 čakře:

Sakrální, sexuální neboli slezinová čakra (Svadhistana)

Barva - oranžová
Živel - voda
Smysl - chuť
Potřeba ohledu a přijetí
Výzva - milovat a sloužit ostatním
Klíčové slovo - sociální

2. čakra leží v oblasti pohlavních orgánů a je ve vzájemném vztahu se sluncem.

Když je tato čakra plně aktivovaná, vyzařuje červenou, oranžovou, modrou a fialovou barvu. Této čakře je přidělena oranžová barva, element voda a smyslová funkce chuť. Toto energetické centrum je ve spojení s pohlavními žlázami a kontroluje nejen sexuální, ale i tvůrčí síly a schopnosti.

Zde se setkáváme se zkušeností tekutinového principu, 2. čakra souvisí s hospodařením tekutinami v lidském těle (moč, semeno).

Vodní element čistí a tříbí, uvolňuje a odplavuje to, co se jako blokáda staví do cesty živoucímu proudu. V tělesné oblasti se to projevuje jako vylučující funkce ledvin a močového měchýře.

V duchovní úrovni je to symbolizováno uvolněním nahromaděných citů a uspořádáním blokovaných pocitů.
Tím se otevíráme novým zážitkům a dojmům, abychom mohli svůj život stále a znovu objevovat a prožívat

Aspekty 2. čakry se vztahují na sexuální energii, zvlášť na energii plození.

Mezi sexuální a životní energií je bezprostřední souvislost, neboť neupjatý a přirozený postoj k sexualitě je v podstatě veselý, optimistický a má v důsledku toto i zesílenou životní energii. Tím je enormně poháněna i životní vůle.

Naše mezilidské vztahy, obzvlášť ty k druhému pohlaví, jsou zcela rozhodně ovlivňovány funkcí druhé čakry.

Vyrovnané energie ve 2. čakře ukazují na původnost, kreativitu, na harmonický citový život a na přirozenou smyslnost. Vyrovnané energie se projevují také bohatou fantazií, humorem, optimismem a zesílenou schopností prožívat.

Blokády v sakrální čakře se projevují přestrašeností, přecitlivělostí, pocity viny a vnitřními zábranami, stejně jako frigiditou nebo impotencí, odporem k tělesnému, přehnanou potřebou čistoty s nutkáním k neustálému mytí.

Známkou disharmonické funkce ve 2. čakře jsou mimo to i zábrany a napjatý vztah k druhému pohlaví, nejistota vzhledem k sexuálním silám, přehnaná sexuální fantazie, potlačování pudů.

Ukojení vlastních sexuálních potřeb stojí v popředí. Pocity nedostatku něhy a příchylnosti, ve spojitosti s tělesnou blízkostí, jsou vyjádřeny odmítavým, často nevlídným postojem, ačkoliv touha po naplněném sexuálním vztahu hluboko v nitru existuje. Tím jsou omezovány tvůrčí síly, což je vyjádřeno i omezenou radostí ze života.

Snížená funkce druhé čakry je patrná na násilném potlačování sexuálních energií, nedostatkem pocitu vlastní hodnoty, strnulými emocemi a chladnými city. Život vypadá bezbarvě a člověka netěší. Nadbytek energie se projeví výbušností, agresivitou a požitkářstvím.

Když tyto dvě nejspodnější čakry plní své funkce pouze omezeně, nemohou se plně rozvinout ani ostatní čakry a jejich energie je blokovaná.


Ledvinám tedy pomáhá:

Teplo, klid, masáže, relaxace, meditace, jóga (Hatha joga, homonální jóga a jóga přímo na 1 a 2 čakru), shiatsu, procházky v přírodě, chodit spát nejdéle v 22:00 hod, hluboké nádechy a výdechy do břicha, zdravě a především pravidelně se stravovat - nejlépe polévky a ryby vše tepelně zpracované, akupunktura, dostatečně pít, čistou filtrovanou vodu a bylinkové čaje na podporu ledvin, sprchovaní, saunou - nemusí být vhodná pro všechny.

Je také možnost zahájit samoléčbu sebeláskou, kdy své orgány se kterými máte problémy, zahrnete všeobjímající láskou, vděkem, pochopením, přijmutím a hlazením si části těla kde sídlí právě onen nemocný orgán s podporou a pomocí Andělů, nejlépe(Archanďelem Rafaelem-anděl zdraví) Dost často se v těchto případech spustí vodopád slz, což ničemu nevadí, ba právě naopak se uvolní to co je potřeba…


A nakonec si můžete položit následující otázky:

Jak mi fungují vztahy? Nenosím s sebou vztek týkající se jiné osoby? Dostávám a dávám dostatek lásky? Mám se ráda? Nezlobím se na někoho ze svých blízkých? Trpím strachem ze života? Umím se vyrovnat s minulostí?


Doplňující odkazy na doporučenou jógu:

Čakrová

Hormonální

Hatha


Při každé už vzniklé nemoci, nerovnováze a oslabení jakéhokoli orgánu a i jako možná prevence je vhodné tělo podpořit i fyzicky a doplnit ho o základní organické vitamíny, minerály a stopové prvky. Je vís než na místě působit na oboje složky zároveň - psychiku i tělo neboli fyzično.


U oslabení ledvin a hormonálních funkci se doporučuje především:

Vitamín A, B, C, D, E, hořčík, draslík, sodík, Rhodiola, lososový olej v tobolkách Dr Mercola, krém Cytovital, Renol, Gynex, King Kong, krém Atrin, l-tryptofan a pro podporu jater doporučuji smíchat rozdrcený pyl s domácím medem, nechat 3 dny v lednici a poté denně užívat 2 lžičky.

Čaje: smilax officinalis a tribulus terrestris a bylinný čaj od Jukla ledviny.

Cesta od Brandon Bays

13. dubna 2018 v 21:24 | Dominika |  Terapeutická léčba
Knížka cesta od Brandon Bays mi doslova a do písmene vzala dech. V podstatě celou dobu co jsem jí četla se hluboce dotýkala mé duše. Neustále jsem měla slzy na krajíčku, anebo jsem to prostě pustila naplno a brečela v plné parádě.

Přijde mi, že už jen čtením této knihy a tím, že si při tom člověk v duchu dosazuje své vlastní problémy, zážitky a lidi, se svým způsobem očišťuje, zbavuje a vlastně i odpouští. Brandon Bays to píše tak láskyplně, že to podle mě prostě ani jinak nejde.

Vždycky jsem si myslela, že odpuštění je něco co určitě bolí, co zákonitě musí bolet a být velmi nepříjemné, a i z toho důvodu jsem se od něj distancovala a co nejvíc ho oddalovala. Prostě jsem v tomhle směru prokastinovala a věřím, že určitě nejsem sama Mrkající

Ale zjistila jsem pravý opak, to ono odpuštění je neuvěřitelně příjemné, odlehčující a zároveň velmi povznášející našeho ducha. Člověk se potom cítí lehčí, přístupnější, otevřenější a milující.

Já své odpuštění vnímám nejvíc na úrovni hrudi a srdce neboli srdeční čakry. Jako kdybych se z hrudníku zbavila nějakého těžkého kamene, břemene a nevhodného nánosu. Myslím, že to tak budou mít i druzí, vždyť právě tam je většinou sídlo naší úzkosti, paniky, strachu, stresu a starostí, nemyslíte?

Brandon Bays ve své knize Cesta napsala i přímý, praktický návod na odpuštění a uzdravení, který si můžete s někým blízkým provést na sobě navzájem i v pohodlí svého domova:


1. Emocionální cesta:

Samy sebe se zeptejte co, která a jaká emoce konkrétně vás v životě trápí nejvíce? Je to žárlivost? Vztek? Nenávist? Závist? Nebo cokoliv jiného? Ok. Začněte se soustředit na tuto emoci a pokuste se jí v sobě vyvolat v co největší možné míře, až tak až se vám to bude projevovat i na těle, například na dechu, který se vám zrychlí. Tuto emoci pouze pozorujte, naplno ji prožijte a pusťte.

Tato vaše prvotní emoce bude mít několik vrstev, Brandon uvádí cca 5 vrstev z nich každá je jiná. Zezačátku prostě můžete pociťovat například žárlivost, ale za žárlivostí může být strach, nejistota atd...

Každou z těch vrstev neboli z těch emocí si naplno prožijte a pak jí pusťte, díky tomu puštění by měla samovolně přijít ta další emoce, která je schovaná za tou prvotní. Jde prostě o to dostat se až za všechny ty vrstvy, až už tam nebude převládat žádná negativní emoce.

Čili následovně to bude vypadat asi nějak takhle:

1. VRSTVA: ŽÁRLIVOST
2. VRSTVA: STRACH
3. VRSTVA: OSAMĚNÍ
4. VRSTVA: ZOUFALSTVÍ
5. VRSTVA: BEZMOC

6. ČERNÁ DÍRA
7. SKOK DO NÍ
8. ZDROJ LÁSKY

Mezi emocionálními vrstvami vám do představ mohou přijít i určité situace a lidi, tyto situace a lidi je dobré si zapamatovat či zaznamenat a poté s nimi pracovat ve fyzické cestě.

To, že jste došli na konečnou a poslední emocionální vrstvu poznáte podle toho, že se před vámi objeví černá díra, do které se vám zřejmě vůbec nebude chtít skočit, která vám bude nahánět hrůzu, strach, paniku, zděšení. Nicméně je to poslední úkol v této terapii pro její úspěšné dokončení, tak si to zbytečně nepokažte a prostě se do té díry vrhněte, jelikož a protože vás potom čeká sladká odměna v podobě napojení na Zdroj - pocity pokoje, klidu, míru a všeobjímající bezpodmínečné lásky!

Pokud jste došli až sem, můžete si gratulovat a poblahopřát jak moc jste byli stateční a jak krásně jste to všechno zvládli Usmívající se

Pomalu otevřete oči, ale zůstaňte přitom spojeni se svým budoucím já. A teď napište


4. Dopis sobě:

Zde dovolte své budoucnosti napsat dopis své současnosti. Dovolte své budoucnosti napsat dopis své současnosti a uvést několik praktických rad o tom jak po zbavení se emocionálního odpadu existovat, čemu věřit, co jste se naučili a co se bude dále rozvíjet, tak, že z toho budete mít užitek? Co dělat? Jak žít? Co říkat sám sobě? Co máte říkat ostatním? Co máte každý den dělat tak, abyste byli i nadále šťastní, spokojení a vyrovnaní?


2. Fyzická cesta:

Nejprve se pomodlete za odvahu čelit všemu, co je uvnitř vás uskladněno, protože za ta léta potlačování tam toho může být docela dost. Věřte v hlubší moudrost a nechte se vést svým vlastním tělem, svou vlastní duší a vesmírným zdrojem, nevstupujte do toho svou hlavou, svými myšlenkami.

Pokud víte o nějakém zdravotním problému, který máte tak se na něj zkuste vnitřním zrakem podívat a silnou baterkou v ruce zjistit jak to tam vypadá, co cítíte pod nohama? Popište, jak to tam vypadá. Jsou tam nějaké nepravidelnosti, které vám připadají divné, nebo vypadají jinak než zbytek oblasti? Projděte se kolem a skutečně si všechno pořádně a důkladně prohlédněte. Připadá vám, že je tam nějaké místo nebo oblast, která vás přitahuje? Jděte blíž a koukněte se, jak to tam vypadá, jaké pocity to ve vás vyvolává? Pokud nějaký pocit vnímáte, jak byste ho nazvali? Opět ten pocit prožijte naplno a položte si otázku, kdy jsem se takto cítil předtím?

Chcete-li na tuto otázku odpověď, podívejte se na své nohy, zjistěte, jaké máte boty a oblečení. Tušíte, jak jste starý? A kdo je tam ještě s vámi? Vyvolává ve vás ten člověk nebo ti lidé nějakou určitou vzpomínku, vzpomínky či pocity?

Dobře, teď pokud se vám vybavila vzpomínka, pocity i lidi zúčastněné v ní tak svou fantazií vytvoříte v duchu

3. Ohniště/malý táborák:

Kde se posadíte se všemi lidmi z vaší vzpomínky, kde si následně se všemi povídejte u ohně a zjistěte proč se ti lidé tenkrát tak chovali. Možná se dozvíte něco, co jste doposud ani nevěděli, možná vám řeknou něco pro vás překvapujícího. A vy jim taktéž povězte jim o svých skutečných pocitech z toho všeho, co vás trápí, bolí, mrzí, je vám to líto, nebo se cítíte ukřivdění. Nechte prostě vyprávět své mladší já jako by tu byli teď všichni znovu s vámi a odpusťte jim to.

Zeptejte se sami sebe, zda je to vše? Pokud ne, vše znovu opakujte s novým pocitem, který vás ještě tíží. Pokud ano, porozhlédněte se znova ve svém těle, jak to tam vypadá, jestli se něco změnilo, jak se tam cítíte teď a pomalu můžete vyjít ven z místa a vrátit se do reálného světa.


Upozornění:

Je důležité dodržet postup a pořadí, nejprve emocionální cesta, potom fyzická cesta, atd...

Také je důležité si před tím vším najít nikým nerušené klidné tiché místo. Je vhodné, aby vás u toho vedl někdo druhý.


Foto kniha Cesta:

Přírozené, nude líčení

8. dubna 2018 v 23:06 | Dominika |  Líčení
Dneska tady pro vás mám novinku, budu na sobě dělat průběžně make-upové "promněny" aneb před a po. Někdy až žasnu co všechno make-up dokáže a právě to na něm tolik miluju. Vždycky se s tím vyhraju avyužiji své kreativity. Svůj obličej mám jako plátno a šminky jako paletu plnou barev s kterou se můžu vyřádit dle svých představ a fantazií. Krásně si u toho zrelaxuju, vypnu, a soustředím se pouze na umění v podobě líčeníUsmívající se

Dnes je to tedy můj oblíbený a nejčastější look hodící se především na teplé, letní dny v zemitých, teplých odstínech, který sluší téměř všem a to především hnědovlasým, zrzavým, červenovlasým a blond ženám se snědší, opálenou plěti a s hnědými či zelenými kukadly:


Na toto líčení mi stačilo pouze 5-10 minut i proto, že jsem zde použila celkem málo produktů, což jsou:

Podkladová báze: Pleťový krém pod make up - podkladová báze BIO EXCLUSIVE 40 ml Bione Cosmetics - 130Kč
Make-up: Make-up Cover Dermacol pro jasnou a sjednocenou pleť 30 ml, odstín č. 208 - 250 Kč
Pudr: Alverde minerální pudr, odstín č. 01- 79 Kč
Tvářenka: Make-up Revolution rozjasňující konturovací sada -140 Kč
Obočí: Razítko na obočí v odstínu Dark Brown - 100 Kč
Oči: Make-up Revolution rozjasňující konturovací sada - 140 Kč
Rty: Essence - lesk na rty shine shine shine 06 bright on! - 59 Kč
Tužka na oči: Essence kajalová - 29 Kč
Řasenka: Essence- černá, prodlužující 12ml - 89 Kč


Tak co, jak se vám líbí dnešní líčení za celkovou kosmetiku v hodnotě 1016 ?Usmívající se


Ajurvédské kafe Brahmi

8. dubna 2018 v 22:28 | Dominika |  Bylinky

Co to Brahmi vlastně vůbec je?

Brahmi patří mezi nejvýznamnější léčivé rostliny na světě. Brahmi (Bacopa monnieri) je tradiční ájurvédská bylina používaná pro osvěžení mysli a povzbuzení paměti. Jde o tonizující prostředek pro celkovou regeneraci organismu. Je vhodná při rekonvalescenci, je silným antioxidantem a působí protizánětlivě.

Jedná se o poměrně nenápadnou rostlinu. Bacopa Monnieri je původem z jižní Afriky a Ameriky. Dnes Brahmi hojně roste v jižní Indii, kde se jí nejvíce daří v bažinatých oblastech.

Bakopa drobnolistá je malá plíživá letnička, kterou si můžeme pěstovat i doma, v závěsném květníku. Brahmi má zelené stonky, dorůstající až 30 cm, které nosí silné, vodnaté, oválné lístky. Jeden list doroste 5 - 25 mm do délky, a šířka se obvykle pohybuje do 8 mm. I když je to rostlinka milující vodu a roste v bažinách, má roztomilé kvítky - bílé, světle modré a někdy narůžovělé barvy, kdy kvítek střídá kvítek a spolu tak tvoří krásu Brahmi. Okvětních lístků je pět, někdy čtyři, podle toho, jak se chce Brahmi předvádět a chlubit.

Účinné látky v Brahmi:

Bacosidy, triterpenoidní saponiny s jujubogeninem. Další látky jsou alkoloidy jako je např: brahmin, nikotin a herpestin, dále D-mannitol, apigenin, hersaponin, monnierasid I-III, cucurbitacin a plantainosid B.

Účinky Brahmi na zdraví:
 • zlepšení paměti
 • pomáhá při Alzheimerově chorobě a Parkinsonově chorobě
 • odstraňuje stres, depresi, stavy úzkosti
 • zmírňuje všechny bolesti
 • příznivě ovlivňuje činnost srdce, mozku
 • příznivě ovlivňuje krevní oběh, zlepšuje mikrocirkulaci v cévních kapilárách
 • zabraňuje ukládání cholesterolu v cévách
 • snižuje horečku
 • má široké použití v urologii
 • zvyšuje imunitu
 • účinná při alergiích
 • zabezpečuje mentální bdělost
 • zvyšuje koncentraci
 • výrazně zvyšuje elasticitu kůže a jemnost pleti, zpomaluje její stárnutí
 • předchází infarktům a mozkovým příhodám
 • ideální pro rekonvalescenci po mozkových příhodách
 • zmírňuje bolesti hlavy včetně migrén
 • preventivně působí proti artróze
 • zpomaluje stárnutí a senilitu
 • má blahodárný vliv na nervovou soustavu a buňky
 • používá se na zlepšení paměti, je vhodná pro studenty, zvyšuje inteligenci
 • má omlazující účinky, je to vhodná bylina pro dlouhověkost
 • jogíni a lidé co meditují, používají Brahmi, protože zklidňuje a pročišťuje mysl
 • zvyšuje odolnost vůči stresu
 • podporuje imunitní systém
 • pročišťuje krev, pomáhá při kožních problémech jako ekzém či lupénka (psoriáza)
 • pomáhá při depresivních stavech a psychických onemocněních
 • pomáhá na křečové žíly a popraskané žilky, cévní systém

Tato rostlinka se dá pít jako čaj a i jako káva. Já jsem dlouho hledala jistou, zdravější alternativu kávy a konečně jsem jí našla v podobě ajurvédského bezkofeinové kafe Brahmi, které je neuvěřitelně výtečné, jemné a navíc i velmi ozdravující, což mě neuvěřitelně potěšilo. Za sebe mohu říci, že tato rostlinka mi dokázala skvěle nahradit skutečnou kávu, což jsem opravdu nečekala. Kupuji si jí u nás ve zdravé výživě anebo na internetu. Na trhu mají na výběr asi z 13ti druhů i s různými přírodními příchutěmi. Zatím jsem ochutnala pouze oříškové a karamelové, ale ten karamel mi vůbec nesedí, takže už dál nebudu zkoušet nic a radši zůstanu u toho oříškového, které si klasicky zaleju horkou vodou a trochou mléka. Této kávy je v pytlíčku celkem málo 50g za docela dost peněz 100Kč což se asi fakt oplatí jí pěstovat, nicméně je toho méně asi také proto, že se zalévá pouze půl lžičky.

Foto oříškové ajurvédské kafe Brahmi:


Indiánská moudrost

8. dubna 2018 v 21:32 | Dominika |  Zdraví

1. Dobrý člověk vidí dobrá znamení.

2. Abys zaslechl sám sebe, potřebuješ tichý den.

3. Jestliže zjistíš, že jedeš na mrtvém koni, slez.

4. Kdo mlčí, ví dvakrát víc, než ten, kdo žvaní.

5. Je mnoho způsobů, jimiž páchne skunk.

6. Musíme jenom umřít.

7. Než začneš soudit chyby jiných lidí, pohlédni na stopy svých vlastních mokasín.

8. Vlast máš tam, kde je ti dobře.

9. V každém člověku zápasí zlý vlk s dobrým. Vyhrává ten, kterého krmíš.

10. Když máš co říct, vstaň, aby tě bylo vidět.

11. Ne vždy je nepřítel nepřítelem a přítel přítelem.

12. Kdo má jednu nohu v kánoi a druhou ve člunu, spadne do řeky.

13. Všechno na světě má svou píseň.

14. Dítě je host ve tvém domě: nakrm ho, pouč a propusť.

15. S proudem dokáže plout i leklá ryba.

16. Život plyne zvnitřku ven. Drž se té myšlenky a budeš skutečným člověkem.

17. Dobře řečené slovo je účinnější než obratně hozený tomahavk.

18. Mluv s dětmi, když jedí, a řečené zůstane, i když ty odejdeš.

19. Člověk si má sám dělat své šípy.

20. Kůň přivázaný ke sloupu jen těžko získá na rychlosti.

21. Všechno na Zemi má svůj cíl, na každou nemoc je lék a každý člověk má své předurčení.

22. Žába si nevypije rybník, ve kterém žije.

23. Řekni mi a zapomenu, ukaž mi a nesvedu si pamatovat, dovol mi se zúčastnit a pochopím.

24. Miluj zem. Nezdědils ji po rodičích, ale dlužíš ji svým dětem.

25. Vědění je skryto v každé z věcí. Celý svět byl kdysi knihovnou.

26. Žij svůj život tak, aby se strach ze smrti nikdy nevkradl do tvého srdce.

27. Když zabloudíš, vzpomeň si na to, co říkávali staří. Neztratil ses ty, ztratilo se tvoje týpí.

28. Každý by měl být sám sobě vůdcem.

29. Když přineseš do wigwamu hořící větev, nestěžuj si na kouř.

30. Tvá mysl musí být jako týpí. Nech dílec u vchodu otevřený, aby čerstvý vzduch mohl dovnitř a odvál kouř zmatku.

31. Každý, jemuž se dobře daří nebo má úspěch, musel o něčem snít.

32. Až bude poražen poslední strom, až bude otrávena poslední řeka a uloven poslední pták, pak teprve pochopíte, že peníze se jíst nedají.

Mě se nejvíc líbí: 5,12,16,22,25,27,29,30,32 a které vám?Usmívající se

Šampóny: Hristina, Faith in Nature, Energy a Yves Rocher

3. dubna 2018 v 22:42 | Dominika |  Šampóny

Šampón Hristina na podporu růstů vlasů s vůní Bulharské růže 100 ml za 315 Kč:

Tento šampón jsem vyhrála v soutěži na instagramuSmějící se Hrozně jsem se na něj těšila, moc jsem si ho přála a vyhrála, nicméně jak jsem byla nadšená z jeho výhry, tak jsem vůbec nebyla nadšená z jeho účinků na moje vlasy. Šampón je to podle mě úplně k ničemu a docela dlouho se z něj moje vlasy vzpamatovávaly. Krásně voněl i vypadal, ale to mi bohužel nestačí. Vlasy jsem po něm měla sice na pocit jakoby delší, ale jen po dobu jeho užívání a to proto, protože jinak byly vlasy totálně zplihlé, bez života a energie, docela mastící se a nejhorší ze všeho bylo to, jak mi vlasy elektrizovaly, nedalo se s nimi dělat prostě vůbec nic ani je učesat bez toho aniž by vám vlasy nestály vzhůru. Těch 100 ml mi vydrželo mylím na 3 umytí jelikož šampón skoro nepěnil, takže za tu cenu absolutní propadák a jsem ráda, že jsem ho pouze vyhrála a nevrazila do toho ty peníze. Z tohoto výrobku jsem velmi zklamaná, nedoporučuji a přemýšlím, jestli si ještě od Hristiny vůbec něco koupím. Něco možná jo, ale šampón to rozhodně nebude. Navíc by mě fakt zajímalo jejich skutečné složení, jelikož pochybuji že by něco přírodního takhle ihned prodlužovalo vlasy...

Jinak o šampónu píšou, že se jedná o unikátní formule (to by mě zajímalo jaké), které podporují vlasy v růstu, vlasy jsou potom zdravější. Extrakt z bulharské růže s vysokým obsahem vitaminů obnovuje strukturu vlasů, které jsou pak přírodně měkké a zářivé. Šampon posiluje, pomáhá udržet hydrataci, zabraňuje vysoušení a poškození vlasů, zlepšuje lesk, texturu a vlasy se lépe rozčesávají Smějící se

Foto Hristina na podporu růstu s bulharskou růží:Šampón Faith in Nature s vůní čokolády 250 ml za 116 Kč:

Nakonec když jsem byla tak nešťastná z Hristiny a bědovala doma nad tím, jakej šampón, že si to koupím, abych zase nedopadla jako s bulharskou růži od Hristiny, jsem se rozhodla zakoupit šampón Faith in Nature u kterého jsem uvítala jednu ze sladkých vůní jako je čokoláda. Už, už jsem si představovala jak nádherně bude vonět a když mi přišel, tak nic moc teda. Nepříjde mi to jako vůně čokolády, je to spíš víc nahořklá vůně než taková úplně sladká takže možná se jedná o nějakou hořkou 70ti % čokošku, protože vanilku tam teda necítím vůbecSmějící seS tímto šampónem jsem přijatelně spokojená a vlasy se po Hristině dávají z toho šoku pomalu, ale jistě dohromady. Tento šampón mi vytváří obrovskou, hustou a bohatou hřívu, navíc mám také pocit, že mi po něm rostou vlasy rychleji Smějící seNicméně jsou moje vlasy s tímto šampónem taky sušší, nepoddajné a nějak se zacuchávají, ale to se s trochou olejéčků navíc a kondicionéru poddáMrkající

Prodejce o tomto šampónu píše:

Čokoládový šampon Faith in Nature je určený pro časté použití a hodí se pro všechny typy vlasů. Jemně, ale důkladně myje vlasy i vlasovou pokožku a díky mořské soli a přírodním výtažkům o ně pečuje a hydratuje je. Šampon má díky obsahu kakaa a vanilky nasládlou vůni čokolády, která potěší vaše smysly.

Šampon obsahuje šetrné mycí tenzidy, které důkladně myjí vlasy a pokožku hlavy, aniž by je vysušily. Mořská sůl spolu s mořskými řasami posiluje a hydratuje pokožku hlavy a zanechá vlasy krásně vyhlazené a chráněné před poškozením. Extrakt ze šalvěje spolu s olejem z čajovníku se zase postarají o to, aby se pokožka méně mastila, netvořily se lupy, a celkově posílí růst vlasů. Jako bonus zůstanou vaše kadeře příjemně provoněné lákavou vůní čokolády.

Foto Faith in nature čokoláda:


Šampón Yves Rocher na podporu růstu vlasů 300ml za 100Kč:

Tento šampón má prý stimulovat vlasové kořínky a mikrooběh vlasové pokožky. Vlasy po něm mají být pevnější, odolnější a bohatší a díky složení obohacené o bílý vlčí bob má zamezovat vypadávání vlasů. Máme tady už druhý šampón pro podporu růstů vlasů. Zatímco Hristina byl šampón nepoužitelný a max tak na dvě věci, Yves Rocher byl už o něco lepší, nicméně začínám zjišťovat, že si už žádné šampóny na růst vlasů kupovat nebudu. Prostě mi celkově nějak nesedí a nevyhovují. I po tomto šampónu jsem ty vlasy měla jemné, rychle se mastící, splihlé a s lupy. A navíc mi jeho vůně silně připomínala kopřivu, kterou já nemusím. Za mě je vůně tohoto šampónu úplně otřesná, až zvedající žaludek. Jeho konzistence je hrozně mazlavá a už při nanášení na vlasy je cítit, že díky němu vlasy splihnou, což má možná potom za následek pocit jejich prodloužení Smějící seJediné co tento šapoń dokázal vykouzlit byl lesk. Toť vše. Za mě nedoporučuji i přesto, že například moje mamka na něj nedá dopustit a to má ty vlasy mnohem jemnější než jáSmějící se

Foto Yves Rocher podpora růstu:


Šampón Energy Protektin 200ml za 200Kč:

Energy Protektin je šampón určený především pro velmi zatížené a barvené vlasy, což já mám. Pomáhá zabránit vypadávání vlasů a tvorbě lupů. Je vhodný také pro rychle se mastící vlasy. Mimo to má pozitivní účinky na energetický systém reflexních zón a prospívá celkové kondici. Může za to především složení z pečlivě vybraných ingrediencí, jejichž základem je bylinný extrakt.

A jelikož jsem fanda značky Energy, tak jsem se na tenhle šampón dost těšila a zároveň i bála, protože kamarádka ho měla dřív a hlásila mi, že jí nevyhovuje. Nicméně vím, že každá máme jiné vlasy a na moje vlasy se tento šampón naopak velmi osvědčil. Vlasy po něm mám krásné, lesklé, pevné, bohaté, vyžívené, voňavé, dobře rozčesatelné a celkově je na nich znát že dostaly perfektní nálož všeho co potřebovaly. Tento produkt mohu jedině doporučit, jsem s ním naprosto spokojená a navíc má úplně nádherné a božské složeníNevinný

Složení tohoto šampónu je velmi obsáhlé, obsahuje v sobě spoustu bylin a éterických silicí:

Bylinky: lnice květel, vlaštovičník větší, úročník bolhoj, přeslička rolní, svízel syřišťový, violka trojbarevná, kostival lékařský, lopuch větší, puškvorec obecný, vilín virginský, kakost smrdutý, zemědým lékařský, jerlín japonský, šišák bajkalský, jestřabina lékařská, sedmikráska obecná, lékořice lysá, vřes obecný, arálie mandžuská

Éterické silice: afrikánová, anýzová, badyánová, jantarová, geraniová, fenyklová, levandulová, kardamomová, kafrová, niaouli, peruánský balzám, tea tree, tújová, vetiverová, zázvorová

Foto bylinný Energy Protektin:


Muzeum (ne)smyslů

3. dubna 2018 v 21:38 | Dominika |  Výlety a dovolené
Tenhle víkend jsme s přítelem vyrazili do muzea smyslů v PrazeUsmívající se Moc se nám tam líbilo, bylo to zajímavé a zábavné zároveň. Určitě, pokud nevíte kam za zábavou tak muzeum smyslů je to pravéMrkající Pokud je vás více je možnost i skupinových návštěv. My byli pouze dva, nepotřebovali jsme dopředu ani rezervaci a lístek pro jednoho dospělého nás vyšel na 290 Kč

Co to tedy vlastně je to muzeum smyslů?

MUZEUM SMYSLŮ je interaktivní muzeum, kde se můžete stát součástí expozice! Najdete tu více než 50 exponátů k prozkoumání, od nejrůznějších zkreslených místností přes úžasné instalace po obrázky s optickými iluzemi. Každý z těchto exponátů nabízí příležitost ke kladení otázek a poučení o našich smyslech a vnímání.

Váš pohled na věc se po návštěvě změní. Nasednete na horskou dráhu plnou naprosto odlišných dojmů a pocitů. Jste připraveni? Zkoumání neznámého vždycky vyžaduje trochu odvahy. Připustit, že se naučíme něco nového, vždycky vyžaduje trochu odvahy.

Ale nebojte se. Vzpomeňte si, že když jste byli malí, všechno bylo nové. Učili jste se pomocí zážitků a podívejte, kam jste se až dostali. Dovolte si prožít zážitek plný kouzelných a vzdělávacích okamžiků. Kdo ví, kam se budete chtít vydat po této návštěvě.

Co víme o smyslech?

Nejznámějších je 5 základních smyslů, ale většina lidí se domnívá, že lidé mají mnohem víc než jen pět smyslů. Ukazuje se, že existuje minimálně devět smyslů, zatímco většina výzkumníků se domnívá, že jich je okolo jednadvaceti. Obecně přijímaná definice "smyslu" zní: "jakýkoliv systém, který je tvořen skupinou smyslových buněk, jež reagují na konkrétní fyzikální jevy, a který odpovídá konkrétní skupině oblastí v rámci mozku, kde jsou signály přijímány a interpretovány".

Každý z našich smyslů je neuvěřitelné umělecké dílo. Nejvíc nás fascinují jejich kombinace. Při konzumaci lahodného pokrmu budete v zásadě potřebovat pouze svou chuť. Nicméně k vytvoření dokonalého gurmánského zážitku probudíte také zrak, čich, a někdy dokonce i hmat a sluch.

Máme tendenci žít své životy na základě faktů. Tohle jídlo dobře chutná. Tohle je hezké oblečení. Tyhle květiny krásně voní. Ale víme, že náš život je víc než jen fakta. Kromě svých základních smyslů máme tendenci cítit mnoho dalších věcí. Někdo tomu říká intuice, někdo instinkt, a někdy dokonce ani nevíme, jak to nazvat. Není ale důležité, jak to označujeme. Důležité je, že vnímáme svými smysly, ale když je probudíme, … cítíme! Probuďte své smysly a ciťte více v MUZEU SMYSLŮ!

Pár našich fotek z muzea:

A kde jste byli vy v tak krásný, slunečný, skoro až jarní víkend?