Ledviny nejen z psychosomatického hlediska

17. dubna 2018 v 21:33 | Dominika |  Zdraví
Dnes jsem si pro váš přichystala článek o ledvináchMrkajícíTak snad někomu z vás příjde ku prospěchuUsmívající se

Ledviny

Energetická nerovnováha ledvin vzniká téměř vždy z nedostatku. Nedostatek yangu nebo z nedostatku yinu.

Problémy s ledvinami - led (emocionální chlad ve vztazích)
- vina (pocity viny)

Ledviny jsou dvě (párový orgán) a tak souvisí se vztahy partnerskými, manželskými, mileneckými, ale také rodičovskými a přátelskými. Ledviny mají taktéž souvislost se vztahem k sobě samému a se vztahem k čemukoli jinému, k přírodě, k penězům, k materiálnu, dětem, zvířatům, kytkám, ke dni, k noci, ke spánku, ke stravovacím návykům, k Bohu, atd..

Problémy s ledvinami se projevují také, pokud máme nevhodná přesvědčení a postoje…Celý život je prostě jeden veliký VZTAH! Proto má tolik lidí problémy s ledvinami, protože všichni žijeme ve vztahu k NĚČEMU a NĚKOMU a mnozí o tom třebas ani nevědí, jelikož jejich oslabení se projevuje na našem zdraví všemi možnými způsoby. Ledviny jsou naše životní síla, energie, vitalita a zdraví!

Jejich oslabení přináší strach, kritiku, nejistotu, zklamání, neúspěch. Pokud spolu neumíme žít a máme problém v partnerských vztazích - nejen s partnerem, ale i s rodiči, dětmi, přáteli -, máme-li špatnou komunikaci ve vztazích, i to se může projevit v problémech s ledvinami.

Zeslabují a zesilují je právě naše vztahy. Nedostatek lásky se okamžitě projeví ledvinovým pískem, a pokud máme v sobě i potlačený vztek, tak posléze vzniknou i kameny.

Važte si lásky svých nejbližších a snažte se dávat jim lásku a naučit se ji i přijímat. Zbavte se strachu ze vztahů, jinak se ledviny oslabí.

Ledviny také vehementně, jako snad každý nás orgán oslabuje stres, hádky, upachtěnost, nedostatek objímání, mazlení, hlazení a celkových něžností (nedoňuňanost)

Problémy s ledvinami se projevuji také fobiemi, nevysvětlitelnými a neopodstatněnými strachy, depresí, apatií, rezignací, lhostejností a nezájmem o to mít doma nějaké živé květiny! Jelikož a protože, když jsou ledviny v nepořádku tak se většinou jedná také o oslabení naší 1. kořenové čakry, jež má červenou barvu a jež souvisí s tím, jak moc jsme propojeni s matkou Zemí, uzemnění. Čili ženám může ohromně pomoct "rochnit se v hlíně" je to pro nás ženy přirozené, pečovat o zahrádku stejně tak jako i o naše vztahy v rodině. Zde také pomáhá nosit červenou barvu.


Něco o 1 čakře:

Je-li první čakra otevřená a harmonicky funguje, zažíváte hluboké osobní spojení se Zemí a jejími tvory. Spokojenost, vitalitu, stabilní a vnitřní sílu, materiální jistotu. Cítíte se být zařazeni do přirozeného běhu života a její součástí, jste šťastni. Máte schopnost se prosadit, jste odolní, vytrvalí. Zažíváte zemi, kde můžete dostat všeho co je zapotřebí - jídlo, bezpečí, ochranu… Tím se otevíráte zemi a vše co se vám dostává, přijímáte s vděčností. Je-li, ale první čakra v disharmonii a dráha ledvin se vychýlí z rovnováhy, nebo je slabá od narození, člověk je více ustrašený, trpí nejistotou a má tendenci k ústupu. Ve vztazích se energie ledvin projevuje viděním všeho. A to jak v dobrém, kdy člověk předvídá situace a vidí je z nadhledu, tak i vidí věci větší, než jsou, žárlí a přidá li- se energie jater, může být až agresivní. Při narušené energii ledvin se také člověk ve vztahu cítí často nejistý a snadno osamocený. Hlas může být omluvný, kajícný, roztřesený, plačtivý a člověk se snadno třese i po těle při vypjatých emocích. K ledvinám patří chladné klima, zimní období a noc. Z úseku života je to smrt a období těsně před ní. Ledviny ovládají kosti, hospodaření s minerálními látkami, ovládají kvalitu vlasů, moč, sluch. Pokud má někdo spíše šedavou barvu pleti, může to ukazovat na problémy s ledvinami. Ledviny harmonizují: fazole (tvar ledvin vpodstatě),vařené mořské řasy, avokádo, pohanka, oves, zimní a sušené ovoce. Psychicky pomohou malé výzvy, které se podaří naplnit, pochvala a povzbuzení.

Jelikož ledviny ovlivňuji téměř vše (pokud nejsou ok) jsou úzce spjaty i s hormonálními změnami a s nadledvinami, které produkují hormon stresu jménem kortisol a to někdy dokáže nadělat pěknou paseku.

Čili ledviny v nepořádku se mohou projevovat i takto:

nevolností, vypadáváním vlasu (i s cibulkami), sucha pokožka, opary, rýmy, afty, záněty horních dýchacích cest. Nekvalitní, lámavé, tenoučké, třepivé nehty, které nerostou. Nechutenství. Výkyvy nálad, úzkosti, problémy s tlakem, bušení srdce, bolesti břicha, paniky, nespavost, roztěkanost, nerozhodnost, zapomnětlivost, derealizace, depersonalizace, špatné, rozmazané vidění, nepravidelná, bolestivá a silná menstruace, vaginální výtoky a mykózy, ztráta libida, časté virózy, záněty zvukovodu, bolesti hlavy a za krkem, bolestí a otoky nohou, návaly horka, akné podél čelisti, zvýšená tělesná teplota, snížena imunita a náchylnost na nemoci, zápach z úst, suchá ústa a železitá pachuť v ústech, studené končetiny, třes při nevolnosti, časté močeni, potíže v sexuální oblasti, motání hlavy, šuměni v uších, tmavé kruhy pod očima, motání hlavy, workholismus, hyperaktivita, zácpa, ochlupení žen na bradě i zvýšené ochlupení na celém těle a velká kazivost a bolestivost zubu, nadmněrné pocení.

Pozor! dokonce mohou mít náznaky i hraniční poruchy, mánie a obsedantně kompulsivní poruchy! A tyto negativní myšlenky i v podobě deprese dokáže do vašeho mozku vysílat právě samotný orgán (ledviny) který na tom není zrovna nejlépe a tímto se hlásí o vaší pozornost.

Každá ledvina je navíc spojena s dalšími orgány! Pravá ledvina ovlivňuje naše játra a žlučník, což je spjato s nespokojeností s druhými lidmi a potížemi s komunikací, které vedou až k agresi a zlobě. Levá ledvina je zase spojena s žaludkem a slinivkou, což ukazuje, jak umíme radostně žít. Ledvinové kameny jsou zhmotněním zloby a nezpracovaného vzteku vůči bližním.

Při problémech s ledvinami se mohou zdávat časté sny s vodou, jelikož ledviny regulují množství vody. Hlavní funkcí ledvin v organismu je očištění krve od odpadních látek, které se v ní hromadí (draslík, močovina atd.). Tyto látky vylučujeme spolu s přebytečnou vodou v podobě moči. Čili moč, voda, krev = tekutá forma, tekutina.

Ledviny také v obrovské míře oslabují veškeré chemikálie, léky, hormonální antikoncepce, těžké kovy (amalgám, hliník) alkohol, káva, cigarety, cukr a lepek.

Oslabení může a často vzniká i po chtěné interrupcí (potratu). Právě proto se mnohým ženám poté rozhodí celý hormonální systém. Cítí najednou nevysvětlitelnou depresi, smutek, úzkost, strachy, a jejich sebevědomí, sebejistota a sebeláska klesá na bod mrazu, tyto ženy se z toho poté dlouho, pokud vůbec, nemohou dostat.

Proč? Protože v sobě násilím ukončily nový život, který jim byl dán a poslán na pomoc (tak jako všechno co nám do života přijde) Ukončily tak vlastně VZTAH k děťátku a přinutily k tomu ukončit VZTAH a spojení s matkou i to dítko. A zde se vlastně opět dostáváme k matce, matičce Zemi. Pakliže žena takto ukončí už započatý proces v ní, je to pro její duši i tělo neuvěřitelný šok, čili stres a nápor. Žena tak odmítla stvořit nový život, odmítla spojení (vztah) s matkou Zemí sama v sobě a to se jí následně "vrátilo" v podobě výše uvedených projevů. Zazdila tím úplně své sebevědomí, hodnotu, sebelásku, tu Bohyni (roli matky) sama v sobě a díky tomu přestala zářit (hořet). Vyhasl v ní plamen.

Odmítnutí příchodu dítěte na svět je jednoduše naše nepochopení základních životních principů zde na Zemi. To ukončení je obrovská nepokora vůči životu jako takovému a tak není divu, že ženy od té doby jen chřadnou a chřadnou, místo toho aby se ze života, mateřskosti a své ženskosti radovaly, spíš tu ženskost v sobě udusily, zadupaly a potlačily. Tyto ženy si zablokovaly i 2. Čakru (oranžová barva/sexualita). A první a druhá čakra spolu úzce souvisí.

Pokud tedy neplánovaně otěhotníte, věřte, že Vesmír se vždy spojí, tak aby vám ve vaší cestě s dítkem pomohl! A navíc dítko si to samo vybralo.

Dávejte si prostě pozor na své počínání a rozhodujte se s rozvahou, neboť se vám mohou vaše skutky neblaze vymstít. Veškeré činy se zapisují do vašeho informačního pole a na základě nich se utváří vaše realita.

Protože právě kvůli tomu potom ženy prožívají po interupci podobné stavy jako kdyby byly znovu těhotné (vykyvy nalad, otoky nohou, nevolnosti, navaly horka apod) Ukončili proces těhotenství předčasně, umělým zásahem a těhotenství se teď jako kdyby musí dokončit a jedna z možností jak, tak v podobě oslabení ledvin. Obdobně se mohou cítit i ženy v přechodu.

Vše se děje pro nějaký důvod a nikdo nezná vás a vaše tělo tak jako vy, takže také pouze vy si můžete pomoci nejlíp. Vždy jednejte pouze v souladu se sebou samým a nedávejte na druhé a jejich domněnky o vás. Naslouchejte všem trkům a náznakům, které vám život přináší, naslouchejte samy sobě, i kdyby vám celý svět řekl NE a otočil se proti vám zády, jste to vy, kdo drží svůj život v rukou… A i kdyby ne, nic se neděje. Ono vás to stejně vždycky zas a znovu hodí zpět k sobě samým, abyste konečně procitli. V tom máte tu jedinou jistotu!


Něco ke 2 čakře:

Sakrální, sexuální neboli slezinová čakra (Svadhistana)

Barva - oranžová
Živel - voda
Smysl - chuť
Potřeba ohledu a přijetí
Výzva - milovat a sloužit ostatním
Klíčové slovo - sociální

2. čakra leží v oblasti pohlavních orgánů a je ve vzájemném vztahu se sluncem.

Když je tato čakra plně aktivovaná, vyzařuje červenou, oranžovou, modrou a fialovou barvu. Této čakře je přidělena oranžová barva, element voda a smyslová funkce chuť. Toto energetické centrum je ve spojení s pohlavními žlázami a kontroluje nejen sexuální, ale i tvůrčí síly a schopnosti.

Zde se setkáváme se zkušeností tekutinového principu, 2. čakra souvisí s hospodařením tekutinami v lidském těle (moč, semeno).

Vodní element čistí a tříbí, uvolňuje a odplavuje to, co se jako blokáda staví do cesty živoucímu proudu. V tělesné oblasti se to projevuje jako vylučující funkce ledvin a močového měchýře.

V duchovní úrovni je to symbolizováno uvolněním nahromaděných citů a uspořádáním blokovaných pocitů.
Tím se otevíráme novým zážitkům a dojmům, abychom mohli svůj život stále a znovu objevovat a prožívat

Aspekty 2. čakry se vztahují na sexuální energii, zvlášť na energii plození.

Mezi sexuální a životní energií je bezprostřední souvislost, neboť neupjatý a přirozený postoj k sexualitě je v podstatě veselý, optimistický a má v důsledku toto i zesílenou životní energii. Tím je enormně poháněna i životní vůle.

Naše mezilidské vztahy, obzvlášť ty k druhému pohlaví, jsou zcela rozhodně ovlivňovány funkcí druhé čakry.

Vyrovnané energie ve 2. čakře ukazují na původnost, kreativitu, na harmonický citový život a na přirozenou smyslnost. Vyrovnané energie se projevují také bohatou fantazií, humorem, optimismem a zesílenou schopností prožívat.

Blokády v sakrální čakře se projevují přestrašeností, přecitlivělostí, pocity viny a vnitřními zábranami, stejně jako frigiditou nebo impotencí, odporem k tělesnému, přehnanou potřebou čistoty s nutkáním k neustálému mytí.

Známkou disharmonické funkce ve 2. čakře jsou mimo to i zábrany a napjatý vztah k druhému pohlaví, nejistota vzhledem k sexuálním silám, přehnaná sexuální fantazie, potlačování pudů.

Ukojení vlastních sexuálních potřeb stojí v popředí. Pocity nedostatku něhy a příchylnosti, ve spojitosti s tělesnou blízkostí, jsou vyjádřeny odmítavým, často nevlídným postojem, ačkoliv touha po naplněném sexuálním vztahu hluboko v nitru existuje. Tím jsou omezovány tvůrčí síly, což je vyjádřeno i omezenou radostí ze života.

Snížená funkce druhé čakry je patrná na násilném potlačování sexuálních energií, nedostatkem pocitu vlastní hodnoty, strnulými emocemi a chladnými city. Život vypadá bezbarvě a člověka netěší. Nadbytek energie se projeví výbušností, agresivitou a požitkářstvím.

Když tyto dvě nejspodnější čakry plní své funkce pouze omezeně, nemohou se plně rozvinout ani ostatní čakry a jejich energie je blokovaná.


Ledvinám tedy pomáhá:

Teplo, klid, masáže, relaxace, meditace, jóga (Hatha joga, homonální jóga a jóga přímo na 1 a 2 čakru), shiatsu, procházky v přírodě, chodit spát nejdéle v 22:00 hod, hluboké nádechy a výdechy do břicha, zdravě a především pravidelně se stravovat - nejlépe polévky a ryby vše tepelně zpracované, akupunktura, dostatečně pít, čistou filtrovanou vodu a bylinkové čaje na podporu ledvin, sprchovaní, saunou - nemusí být vhodná pro všechny.

Je také možnost zahájit samoléčbu sebeláskou, kdy své orgány se kterými máte problémy, zahrnete všeobjímající láskou, vděkem, pochopením, přijmutím a hlazením si části těla kde sídlí právě onen nemocný orgán s podporou a pomocí Andělů, nejlépe(Archanďelem Rafaelem-anděl zdraví) Dost často se v těchto případech spustí vodopád slz, což ničemu nevadí, ba právě naopak se uvolní to co je potřeba…


A nakonec si můžete položit následující otázky:

Jak mi fungují vztahy? Nenosím s sebou vztek týkající se jiné osoby? Dostávám a dávám dostatek lásky? Mám se ráda? Nezlobím se na někoho ze svých blízkých? Trpím strachem ze života? Umím se vyrovnat s minulostí?


Doplňující odkazy na doporučenou jógu:

Čakrová

Hormonální

Hatha


Při každé už vzniklé nemoci, nerovnováze a oslabení jakéhokoli orgánu a i jako možná prevence je vhodné tělo podpořit i fyzicky a doplnit ho o základní organické vitamíny, minerály a stopové prvky. Je vís než na místě působit na oboje složky zároveň - psychiku i tělo neboli fyzično.


U oslabení ledvin a hormonálních funkci se doporučuje především:

Vitamín A, B, C, D, E, hořčík, draslík, sodík, Rhodiola, lososový olej v tobolkách Dr Mercola, krém Cytovital, Renol, Gynex, King Kong, krém Atrin, l-tryptofan a pro podporu jater doporučuji smíchat rozdrcený pyl s domácím medem, nechat 3 dny v lednici a poté denně užívat 2 lžičky.

Čaje: smilax officinalis a tribulus terrestris a bylinný čaj od Jukla ledviny.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama